Framework CSS do aplikacji mobilnej

hej!

jak w temacie, poszukuję frameworka css do napisania bardzo prostej aplikacji mobilnej (docelowo na Windows Phone; wiem, wiem tragedia ale no… :)). Generalnie planuję wykorzystać phonegap albo inną apkę tego typu by wszystko przygotować. Frameworków widziałem sporo - ionic, ratchet, rad js itp. Tylko nie do końca wiem, który (przy założeniu że przede wszystkim chodzi o ładny UI) będzie najszybszy i najłatwiejszy do opanowania. Ionic mnie trochę odstraszył tym, że na starcie wymaga instalacji node. A w mojej aplikacji wszystko będzie oparte o html5, css3, jquery. Mam duże doświadczenie z bootstrapem i foundation, także jeśli meta tego frameworka było podobne to świetnie :slight_smile: dzięki za każde info!

Mimo że PhoneGap/Cordova same w sobie działają na Windowsach, twórcy bazujących na nich frameworków raczej pomijają tę platformę. Ratchet nie wspiera Windowsa Phone, Ionic dopiero miesiąc temu wypuścił betę przynoszącą wsparcie.

Odnośnie samego Ionica - wymaga Node’a jedynie w czasie dewelopowania i budowania. W docelowej aplikacji go nie będzie, a jego użycie ogranicza się do włączenia serwera środowiska deweloperskiego. Problem może stanowić to, że stworzenie aplikacji wymaga jako-takiej znajomości frameworka AngularJS, bo to w jego konstrukcjach oprogramowuje się całą logikę. Jak dla mnie zaleta, bo istniejącą aplikację webową można w dwa wieczory przekonwertować do apki mobilnej. Generalnie polecam, chociaż bawiłem się tylko na Androidzie i iOS-ie.

 

kurde tego się właśnie obawiałem -.- no nic, to pewnie nim wrócę do poprzeczki ’ aplikacja mobilna ’ podszlifuję i to ostro wiedzę z angulara bo ta u mnie leży :confused: dzięki za info:)!