Framework na windows XP

(Bartosz82) #1

Zastanawiam się czy moim stacjonarnym komputerze z windows XP Proffesional jest potrzebne takie coś jak Framework ?
Czy może nie jest to potrzebne do niczego ?
Ja ogólnie tylko przeglądam strony internetowe i czasem coś obejrze jakiś filmik i to wszystko. Czy może mi ktoś coś doradzić w tej sprawie ?
Jeśli jest konieczny to jaki sobie zainstalować w sensie w jakiej wersji, żeby mi nie dokładał dodatkowych procesów i był lekki ? na mój komputer ?

(Longhorn2009) #2

Framework to platforma programistyczna. O ile program nie wymaga konkretnej wersji nie masz potrzeby instalować żadnych wersji. Bez zainstalowanej danej wersji frameworka nie uruchomisz programu, jeśli będzie niezbędny. Framework to nie program, który działa ciągle w systemie.

(Bartosz82) #3

A mam jeszcze pytanie odnośnie tych programów działających ciągle w systemie. Czy to co widać w moim menedzerze zadań to wszystko jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mojego komputera ? czy można jeszcze coś wyłączyć ? jeśli tak, to co i w którym miejscu ?
Tu jest screen: https://zapodaj.net/9a9b0fdc17d5c.png.html

(gosciuW7) #4

.NET Framework 4.6.2 i Servise Pack 3 na XP. Napewno NIE zaszkodzi i nie zamuli kompa.

NIE wiem jakie programy wymagają tych bibliotek, ale warto je mieć - na wszelki wypadek.

(Bartosz82) #5

A mam jeszcze pytanie odnośnie tych programów działających ciągle w systemie. Czy to co widać w moim menedzerze zadań to wszystko jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mojego komputera ? czy można jeszcze coś wyłączyć ? jeśli tak, to co i w którym miejscu ?
Tu jest screen: https://zapodaj.net/9a9b0fdc17d5c.png.html

Ps.Servise Pack 3 na XP też mam zainstalowany.

(Longhorn2009) #6

To procesy systemowe w większości, niezbędne do działania systemu.

(gosciuW7) #7

@Bartosz82

proszę zrezygnować z firefoxa i wszystko co na jego podstawie - palemoon.

97 380k jak na przeglądarkę to drama
Polecam Opera będzie lekko :slight_smile:

(Bartosz82) #8

Czyli nic sie juz nie da wyłączyć ?

(Longhorn2009) #9

Jedynie proces iptray.exe, choć do końca nie wiadomo za co w twoim wypadku odpowiada. W twoim wypadku nie widzę potrzeby zabijania procesów, pamięci RAM z tego co widać ci nie brakuje.

(Longhorn2009) #10

97MB jak na przeglądarkę to jest nic. Akurat Fx jest jedną z najmniej zasobożernych przeglądarek.

(gosciuW7) #11

@Longhorn2009
Gogl podpowiada
’‘Programy i pliki mogą bardzo
ograniczać wydajność Windows.
W niektórych przypadkach
powoduje to także iptray.exe. W
razie wątpliwości należy
odinstalować odpowiedni
program.
Jeżeli iptray.exe znajduje się w
Autostarcie Windows, może to
spowalniać komputer.’’

www.process-information.net/pl/iptray-exe.htm

Proponuje mój ulub prog Glary Utilites ogarnia start, pliki czyści dysk rejest i nawet ciasteczka defragnenuje itd.
Jak dobre będzie to za jednym zamachem oczyści spowolni 2Gb.

(Bartosz82) #12

I jak wyłącze iptray.exe to sie nic nie stanie ? nie spowoduje to uszkodzenia komputera lub cos nie bedzie dzialac ?

(sensu) #13

iptray.exe i sfc.exe to pliki Immunet Protect. Jeśli je wyłączysz przestanie on się uruchamiać ze startem systemu.

.NET Framework 4.6.2

Na XP niedostępny oficjalnie.

(gosciuW7) #15

to weś poprzednią wer.

(Katoss) #16

Nie ma sensu instalować frameworka jeśli nie korzystasz z programów które jego wymagają, a nawet jak znajdziesz taki program to w większości sam pobierze tego frameworka.

albo można poszukać jakiegoś programu co ma podobne zastosowanie bez stosowania do tego .Neta.

(Bogdan_G) #18

Immunet protect u mnie był, ale się zbył.
sfc.exe pozwala na sprawdzenie wszystkich chronionych plików systemowych. Nawet skanuje pliki w punktach przywracania, co jest dobre.
Iptray.exe może rejestrować wejścia klawiatury i myszy, monitorować aplikacje, łączyć się z Internetem i manipulować innymi programami. Słowem szpieguje klikanie i klawiaturę, co jest niedobre.

U mnie nie ma antywirusa. Doczekaliśmy czasów, gdy parę dobrych rozszerzeń lepiej blokuje malware, szpiegostwo i przekierowania, niż najlepszy antywirus.

(Bartosz82) #19

Więc powiedzcie mi proszę teraz tak konkretnie. Czy mogę wyłączyć proces sfc.exe i Iptray.exe bezpiecznie i bez obaw i wszystko będzie mi działać dobrze i bez problemu ?
Program Immunet Protect tez będzie midziałał ?

(sensu) #20

Nie będzie działał Immunet.