Framework na windows XP

Zastanawiam się czy moim stacjonarnym komputerze z windows XP Proffesional jest potrzebne takie coś jak Framework ?
Czy może nie jest to potrzebne do niczego ?
Ja ogólnie tylko przeglądam strony internetowe i czasem coś obejrze jakiś filmik i to wszystko. Czy może mi ktoś coś doradzić w tej sprawie ?
Jeśli jest konieczny to jaki sobie zainstalować w sensie w jakiej wersji, żeby mi nie dokładał dodatkowych procesów i był lekki ? na mój komputer ?

Framework to platforma programistyczna. O ile program nie wymaga konkretnej wersji nie masz potrzeby instalować żadnych wersji. Bez zainstalowanej danej wersji frameworka nie uruchomisz programu, jeśli będzie niezbędny. Framework to nie program, który działa ciągle w systemie.

A mam jeszcze pytanie odnośnie tych programów działających ciągle w systemie. Czy to co widać w moim menedzerze zadań to wszystko jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mojego komputera ? czy można jeszcze coś wyłączyć ? jeśli tak, to co i w którym miejscu ?
Tu jest screen: https://zapodaj.net/9a9b0fdc17d5c.png.html

.NET Framework 4.6.2 i Servise Pack 3 na XP. Napewno NIE zaszkodzi i nie zamuli kompa.

NIE wiem jakie programy wymagają tych bibliotek, ale warto je mieć - na wszelki wypadek.

A mam jeszcze pytanie odnośnie tych programów działających ciągle w systemie. Czy to co widać w moim menedzerze zadań to wszystko jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mojego komputera ? czy można jeszcze coś wyłączyć ? jeśli tak, to co i w którym miejscu ?
Tu jest screen: https://zapodaj.net/9a9b0fdc17d5c.png.html

Ps.Servise Pack 3 na XP też mam zainstalowany.

To procesy systemowe w większości, niezbędne do działania systemu.

@Bartosz82

proszę zrezygnować z firefoxa i wszystko co na jego podstawie - palemoon.

97 380k jak na przeglądarkę to drama
Polecam Opera będzie lekko :slight_smile:

Czyli nic sie juz nie da wyłączyć ?

Jedynie proces iptray.exe, choć do końca nie wiadomo za co w twoim wypadku odpowiada. W twoim wypadku nie widzę potrzeby zabijania procesów, pamięci RAM z tego co widać ci nie brakuje.

97MB jak na przeglądarkę to jest nic. Akurat Fx jest jedną z najmniej zasobożernych przeglądarek.

@Longhorn2009
Gogl podpowiada
’‘Programy i pliki mogą bardzo
ograniczać wydajność Windows.
W niektórych przypadkach
powoduje to także iptray.exe. W
razie wątpliwości należy
odinstalować odpowiedni
program.
Jeżeli iptray.exe znajduje się w
Autostarcie Windows, może to
spowalniać komputer.’’

www.process-information.net/pl/iptray-exe.htm

Proponuje mój ulub prog Glary Utilites ogarnia start, pliki czyści dysk rejest i nawet ciasteczka defragnenuje itd.
Jak dobre będzie to za jednym zamachem oczyści spowolni 2Gb.

I jak wyłącze iptray.exe to sie nic nie stanie ? nie spowoduje to uszkodzenia komputera lub cos nie bedzie dzialac ?

iptray.exe i sfc.exe to pliki Immunet Protect. Jeśli je wyłączysz przestanie on się uruchamiać ze startem systemu.

.NET Framework 4.6.2

Na XP niedostępny oficjalnie.

to weś poprzednią wer.

Nie ma sensu instalować frameworka jeśli nie korzystasz z programów które jego wymagają, a nawet jak znajdziesz taki program to w większości sam pobierze tego frameworka.

albo można poszukać jakiegoś programu co ma podobne zastosowanie bez stosowania do tego .Neta.

Immunet protect u mnie był, ale się zbył.
sfc.exe pozwala na sprawdzenie wszystkich chronionych plików systemowych. Nawet skanuje pliki w punktach przywracania, co jest dobre.
Iptray.exe może rejestrować wejścia klawiatury i myszy, monitorować aplikacje, łączyć się z Internetem i manipulować innymi programami. Słowem szpieguje klikanie i klawiaturę, co jest niedobre.

U mnie nie ma antywirusa. Doczekaliśmy czasów, gdy parę dobrych rozszerzeń lepiej blokuje malware, szpiegostwo i przekierowania, niż najlepszy antywirus.

1 polubienie

Więc powiedzcie mi proszę teraz tak konkretnie. Czy mogę wyłączyć proces sfc.exe i Iptray.exe bezpiecznie i bez obaw i wszystko będzie mi działać dobrze i bez problemu ?
Program Immunet Protect tez będzie midziałał ?

Nie będzie działał Immunet.