Francuska licencja Windows od HP, czy można aktywować nią angielską wersję systemu

(Piesek64) #1

Witam. Posiadam laptopa od HP. Jako, że nie używam na nim systemu od HP, a mam w domu 4 komputery (2x windows 7, 1x windows 8.1 i jedna nieużyta licencja na vistę) przydało by się zainstalować ten system na 4 komputer. Problem, bo jest to francuska wersja systemu i nie wiem czy pójdzie na angielskiej wersji Visty. Sam obraz płyty mam. A jak nie wiecie po co mi tyle komputerów w domu to jeden jest nie mój, drugi to laptop, a 3 to mój główny komputer. 4 to tam do testowania, bo ta licencja leży razem z laptopem już 4 lata. Ale dobra, chce wiedzieć czy francuska licencja idzie z angielską. Podobno polska licencja może aktywować francuską. 

(stasinek) #2

raczej nie, wiem tylko że angielska nie aktywuje polskiej nawet jeśli francuska to zrobi - nie jest zgodne z licencją więc po co się bawić w tego typu machloje udające legalną instalacje?

(Piesek64) #3

Czyli angielska nie aktywuje polskiej, jeśli chodzi mi żeby francuska aktywowała angielską? Szkoda, że wersja business nie ma możliwości instalacji MUI.

W przypadku XP klucz polski działał także pod angielską wersją…

(Xemidra) #4

Nie wiem jak to jest w przypadku Windows Vista ale jak ja kupowałem swojego laptopa (Windows 7 HP x64) to podczas pierwszego uruchomienia system pytał się mnie jaki chcę tam mieć język i zaznaczył, że potem jego zmiana nie będzie możliwa (nie było polskiego). Osobiście potem wywaliłem Recovery i zainstalowałem czystego Win7 PL. System aktywował się normalnie i do tej pory pracuje prawidłowo. 

Więc moim zdaniem, jeżeli zainstalujesz czystą wersję PL to powinna się ona aktywować prawidłowo i działać normalnie w pełni legalnie, ponieważ nie zmieniłeś jej języku. 

(Piesek64) #5

To raczej ok. W internecie różnie mówią, a sam MS nie da wsparcia. Pobiera mi się pewnie vista po polsku…więc przynajmniej coś na pocieszenie.

Edit: Zapomniałbym, przy instalacji wybiera się język.

Edit2: Przeklinam mój internet. Czekam 2 godziny, i nadal się pobiera

(Xemidra) #6

Więc jeżeli zainstalujesz wersję polską czy tam angielską to system powinien się normalnie aktywować. Jak nie to zadzwonisz do MS i zapytasz co i jak. Jeżeli tak nie wolno to Ci tam powiedzą. Jednak myślę, że to nie będzie konieczne i system aktywuje się normalnie. 

(Piesek64) #7

Najwyżej telefonicznie, omine zły support

Ale wolę zobaczyć jak będzie… Mam na dzieję, że w ostateczności dadzą mi aktualne numery, bo raz miałem jakieś od chin, a wybrałem Polskę…plus nie działał numer

(rgabrysiak) #8

System na laptopie HP był preinstalowany? Jeżeli tak, to z tego co pamiętam nie możesz go przenieść na inny komputer.

(Piesek64) #9

Gdyż?

Edit: Czeka mnie jakiś inny system i pewnie będzie to linux, tylko że linux na tym sprzęcie się nie przyda.

(rgabrysiak) #10

O ile dobrze pamiętam, jeżeli system jest preinstalowany na laptopie to znaczy, że jest do niego przypisany (licencja OEM) i nie można go legalnie przenieść na inne urządzenie.

(Xemidra) #11

Faktycznie. Jeżeli ta Vista pochodzi z laptopa innego niż ten, na którym chcesz ją zainstalować to nie możesz tego zrobić, bo to w żadnym wypadku nie będzie legalne. Windowsy preinstalowane przez producenta to wersje OEM przypisane do danego sprzętu. Nijak nie aktywujesz takiego systemu na innym komputerze. 

Temat masz wyjaśniony tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/308332-box-a-oem-konkretna-odpowied%C5%BA/

(Piesek64) #12

No to nieźle. Nawet jeśli mam dysk z tego laptopa (laptop teraz ma SSD, a PC dysk z laptopa) w komputerze gdzie będzie vista nie pójdzie? Czy jak to od OEMowców to jak jest przynajmniej jedna część jak dysk nie aktywuje się?

(rgabrysiak) #13

Cześć,

Nie wiem, czy nie pójdzie. Na pewno nie będzie to zgodne z licencją.

System przypisany jest do konkretnego laptopa, dlatego nie ma możlwości legalnego przeniesienia go na inny laptop bądź komputer.

(Piesek64) #14

Dobra…Więc wyszło, że został sam Ubuntu tam, tylko przerobiony na Windowsa