Francuska licencja Windows od HP, czy można aktywować nią angielską wersję systemu

Witam. Posiadam laptopa od HP. Jako, że nie używam na nim systemu od HP, a mam w domu 4 komputery (2x windows 7, 1x windows 8.1 i jedna nieużyta licencja na vistę) przydało by się zainstalować ten system na 4 komputer. Problem, bo jest to francuska wersja systemu i nie wiem czy pójdzie na angielskiej wersji Visty. Sam obraz płyty mam. A jak nie wiecie po co mi tyle komputerów w domu to jeden jest nie mój, drugi to laptop, a 3 to mój główny komputer. 4 to tam do testowania, bo ta licencja leży razem z laptopem już 4 lata. Ale dobra, chce wiedzieć czy francuska licencja idzie z angielską. Podobno polska licencja może aktywować francuską. 

raczej nie, wiem tylko że angielska nie aktywuje polskiej nawet jeśli francuska to zrobi - nie jest zgodne z licencją więc po co się bawić w tego typu machloje udające legalną instalacje?

Czyli angielska nie aktywuje polskiej, jeśli chodzi mi żeby francuska aktywowała angielską? Szkoda, że wersja business nie ma możliwości instalacji MUI.

W przypadku XP klucz polski działał także pod angielską wersją…

Nie wiem jak to jest w przypadku Windows Vista ale jak ja kupowałem swojego laptopa (Windows 7 HP x64) to podczas pierwszego uruchomienia system pytał się mnie jaki chcę tam mieć język i zaznaczył, że potem jego zmiana nie będzie możliwa (nie było polskiego). Osobiście potem wywaliłem Recovery i zainstalowałem czystego Win7 PL. System aktywował się normalnie i do tej pory pracuje prawidłowo. 

 

Więc moim zdaniem, jeżeli zainstalujesz czystą wersję PL to powinna się ona aktywować prawidłowo i działać normalnie w pełni legalnie, ponieważ nie zmieniłeś jej języku. 

To raczej ok. W internecie różnie mówią, a sam MS nie da wsparcia. Pobiera mi się pewnie vista po polsku…więc przynajmniej coś na pocieszenie.

Edit: Zapomniałbym, przy instalacji wybiera się język.

Edit2: Przeklinam mój internet. Czekam 2 godziny, i nadal się pobiera

 

Więc jeżeli zainstalujesz wersję polską czy tam angielską to system powinien się normalnie aktywować. Jak nie to zadzwonisz do MS i zapytasz co i jak. Jeżeli tak nie wolno to Ci tam powiedzą. Jednak myślę, że to nie będzie konieczne i system aktywuje się normalnie. 

Najwyżej telefonicznie, omine zły support

Ale wolę zobaczyć jak będzie… Mam na dzieję, że w ostateczności dadzą mi aktualne numery, bo raz miałem jakieś od chin, a wybrałem Polskę…plus nie działał numer

System na laptopie HP był preinstalowany? Jeżeli tak, to z tego co pamiętam nie możesz go przenieść na inny komputer.

Gdyż?

Edit: Czeka mnie jakiś inny system i pewnie będzie to linux, tylko że linux na tym sprzęcie się nie przyda.

O ile dobrze pamiętam, jeżeli system jest preinstalowany na laptopie to znaczy, że jest do niego przypisany (licencja OEM) i nie można go legalnie przenieść na inne urządzenie.

 

Faktycznie. Jeżeli ta Vista pochodzi z laptopa innego niż ten, na którym chcesz ją zainstalować to nie możesz tego zrobić, bo to w żadnym wypadku nie będzie legalne. Windowsy preinstalowane przez producenta to wersje OEM przypisane do danego sprzętu. Nijak nie aktywujesz takiego systemu na innym komputerze. 

 

Temat masz wyjaśniony tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/308332-box-a-oem-konkretna-odpowied%C5%BA/

No to nieźle. Nawet jeśli mam dysk z tego laptopa (laptop teraz ma SSD, a PC dysk z laptopa) w komputerze gdzie będzie vista nie pójdzie? Czy jak to od OEMowców to jak jest przynajmniej jedna część jak dysk nie aktywuje się?

Cześć,

 

Nie wiem, czy nie pójdzie. Na pewno nie będzie to zgodne z licencją.

 

System przypisany jest do konkretnego laptopa, dlatego nie ma możlwości legalnego przeniesienia go na inny laptop bądź komputer.

Dobra…Więc wyszło, że został sam Ubuntu tam, tylko przerobiony na Windowsa