Fraps: Brak dżwięku z mikrofonu podczas nagrywania

Witam.

Otóż, mam taki problem:

Zakupiłem program Fraps (3.0.3), ponieważ postanowiłem nagrać coś w stylu Let’s play z moim komentarzem. Wszystko śmiga płynnie i bez problemów, jednakże nie ma dźwięku z mikrofonu. Niestety nie mam samego mikrofonu, lecz wbudowany w słuchawki Urbanears Plattan. Ale Skype, i inne tego typu programy działają bez zarzutu i mikrofon działa. Czy aby był dźwięk podczas nagrywania we Frapsie, potrzeba samego mikrofonu? Nie może być taki wbudowany w słuchawki?

Proszę pomóżcie, nie rozpatrywałem zakupu mikrofonu, ponieważ byłem pewny, że wszystko będzie działać na mikrofonie ze słuchawek.

Pozdrawiam, i dzięki za pomoc.

cimky

Mikrofon może być wbudowany w słuchawki. Może masz źle ustawiony program ? Wejdź w ustawienia i zakładkę Movies i zobacz czy masz zaznaczoną opcję Record external inpunt. :slight_smile:

A w jakiej to wersji? Bo u mnie wygląda to tak: :open_mouth:

mrwy1w.jpg

Ta opcja powinna być w wersji 3.0.3 tylko widzę że nie ma jej dostępnej na systemie Windows XP. Najprostszym rozwiązaniem byłoby użycie drugiego programu który nagrywałby dźwięk z samego mikrofonu np. Audacity. :wink:

Chyba niestety będę musiał tak zrobić :confused: Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

Dodane 19.06.2012 (Wt) 15:45

Witam ponownie! :slight_smile:

Przez ponad 3 tygodnie główkowałem jak móc nagrywać filmiki na XP we Frapsie z dźwiękiem z mikrofonu wbudowanego w słuchawki. Nękało mnie to strasznie, ale nagle ( jakieś 5 minut temu :smiley: ) zauważyłem, że w moim komputerze są przecież 2 wejścia słuchawkowe! Tak, wiem, pewnie w każdym komputerze tak jest, ale jednak nigdy nie zwracałem na to uwagi :slight_smile: Więc podłączyłem słuchawki do mojego drugiego wejścia, pobawiłem się trochę z Frapsem i Realtek HD Audio output i Voila! :smiley: Wszystko śmiga! :slight_smile: Jestem rad i z radością mogę zasugerować, iż problem rozwiązany! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Cimky.