Fraps nagrywa zbyt głośny dzwięk z gry

Witam.Podczas nagrywania Frapsem nie dość ,że film 15 minutowy zajmuje 10 GB, to słychać dzwięk z gry zbliżony głośnością do mojego głosu.Podczas oglądania praktycznie nie da się usłyszeć moich słów.W mikserze dzwięku ściszałem grę,lecz bez efektu.Jakieś porady ?

 

Mikrofon mam na 20 dbl czy dhz ?(nie sprawdze gdyż mikrofon pożyczyłem kuzynce),a na 30 słychać co prawda mój głoś ale jednocześnie szumienie,natomiast na 10 mój głos bardzo cichy.

Zainwestuj sobie około 1000 zł mniej kosztuje za portable kamera :slight_smile: do nagrywania gier z PC i konsol w komputroniku jest.

1000zł :o ? To raczej takie hobby nagrywanie i wrzucanie filmów na YT … nie mam zamiaru płacić tyle xd

 

Nie ma jakiegoś innego sposobu ,aby przyciszyć grę ,lub pogłośnić mikrofon,tak,żeby gra była słyszalna lecz mój głoś był na pierwszym planie ?

Czy jest możliwość ,abym nagrał w jednym czasie w innym programie swój głos a w frapsie dzwięk z gry ? Wiem,że w frapsie jest możliwość wyłączenia mikrofonu.Wtedy naniósłbym dzwięk z mikrofonu i video z gry na siebie w Camtasii Studio 8,po czym ściszył głos z gry tak,aby mój głos był na pierwszym planie a gra lekko ciszej.Tylko czy takie coś by się udało i jakim programem to zrobić ?

Ref

Dobra,zacząłem nagrywać z FreeSoundRecorder i teraz jest taki problem,że gdy nagram i wrzuce to nagranie do Camtasii to po pogłośnieniu slychać szumy… to raczej wina mikrofonu, da się to jakoś wyeliminować albo wyciszyć ?