Fraps tnie sie na świetnym sprzęcie!

Kolega nadal nie rozumie że 70 FPS to jest bardzo płynny obraz ;p

Tak , ja to wiem , ale mi sie zacinaja te gry :open_mouth: … 70 fps to duzo lecz mi chodzi o lagi!

Bez frapsa nic nie laguje ;p . Myslicie ze jak kupie ten dysk to lagi ustapia?

w takim razie jest to pewne :wink:

Ok

Teraz fpsy spadly do 30 przy nagrywaniu minecraft… Kupie go szybko ;D

Wiesz kup sobię 50 calowy telewizor z odświeżaniem 600hz to może wtedy te “wolne i lagujące” widoczne 60 klatek na sekundę się zmieni -,-

Jak masz i5 a grafike 660 . To co ty bys chcial ?. Wymien grafikę na radeon hd7850. pewnie kupiles zestaw z allegro :P. Ta karta to chłam nie nadaje się do gier . Poza tym jaki masz zasilacz ile masz ramu . Procesor i grafika to nie wszystko . Możliwe że to jest wina zasilacza który nie wyrabia i spali ci tego i5 . Bo ta grafika to nadaje sie do biura :slight_smile:

AHAHAHHAHAH

W tym momencie sam sie osmieszyles omg

Koles gfx 660 to jedna z najlepszych kart jakie kiedykolwiek wyszly , stworzona do gier . Zestaw z komputronika…

GF 660 jest strasznie średni… a o i5 nie mówię, ale wróćmy do tematu Action!>>>> Fraps . Sprawdź sobie polska alternatywa frapsa całkiem dobra, wiem bo sam jej używam do nagrywania.

GFX 660 to mid-range więc niestety nie masz tym razem racji. To nie jest dobra karta do gier.

No to co jest Twoim zdaniem dobrą kartą do gier? 20x najnowsze Quadro w SLI działające na Galerze? Nie przesadzajmy - nie każdy ma 5000 zł do wydania na kartę graficzną z gratisową opcją dogrzewania hali fabrycznej.

Najlepiej by było.

Oczywiście można na tej karcie pograć ale kolega bardzo się myli mówiąc że to “jedna z najlepszych kart jaka została zrobiona”

No dobrze , to ona jest dobra , czy nie !?

Jest dobra ale na pewno nie na tyle żeby nazywać ją “najlepszą wyprodukowaną” lub nawet “z wyższej półki”

Okej , a jak oceniacie ja w stosunku do battlefielda 3? Powiedzcie prosze , czy waszym zdaniem powinna isc na ultra?

PS. Jeśli ktoś ma tą karte , lub podobny model to prosze również się tutaj wypowiedzieć !

Pierwszy raz od kilku lat jestem na forum dp.pl i widząc co tu się dzieje aż smutno się robi, no ale mniejsza.

Pierwsze, FRAPS jest przestarzały, zasobożerny i słaby jakościowo, jedynym jego plusem jest fakt że jest prosty w obsłudze. Dzieli nagranie na wiele plików które zajmują stanowczo za dużo, przez co w edycji może być desynchronizacja.

Tak naprawdę mało który dobry youtuber go używa, większość przesiadła się na alternatywy typu Mirillis Action, którego sam używam i bardzo polecam (średniego rozmiaru pliki, nie zżera tak zasobów komputera, dobra jakość i wiele opcji), lub też DxTory (prawdopodobnie najlepszy program, niestety bardziej zasobożerny i “skomplikowany”).

Osobiście wybrałem Action gdyż nawet demo Dxtory nie chciało się odpalić, a w Action miałem wszystkiego czego potrzebowałem, czyli nagrywanie dźwięku mikrofonu i systemu do oddzielnych ścieżek dźwiękowych co bardzo ułatwia proces nagrywania i edytowania/renderowania gdyż już nie muszę nagrywać mikrofonu w oddzielnym oprogramowaniu by później wpadki wyciąć, można dodać swoje logo prosto przy nagrywaniu, ogólnie te wszystkie opcje w Mirillis Action mają skrócić proces edytowania.

Nie chcę teraz zabrzmieć niegrzecznie, ale zgaduję iż używasz pirackiego FRAPSa, twierdzę tak ponieważ większość ludzi którzy chcą nagrywać lub zaczynają nagrywać zamiast rozejrzeć się za czymś porządnym wklepują w google “fraps download crack” biorą pierwszy wynik na chomiku i zaczynają, nie dziwię się im, o FRAPS praktycznie każdy słyszał gdyż był jednym z wczesnych i w tamtych czasach dobrych programów do nagrywania, ale na szczęście czasy się zmieniły i mamy teraz dużo lepsze programy do tego.

Co do twoich problemów z FPSami:

Nagrywaj w 30FPS, youtube i praktycznie każda inna platforma tego typu ograniczają filmiki do 30FPS więc nie masz po co nagrywać na wyższych.

Z tego co pamiętam oko rejestruje tylko 30FPS lub coś blisko tego, oczywiście w niektórych grach odczuwasz różnice gdyż wydaje ci się że przeskakują sceny jeżeli akcja jest zbyt szybka by 30FPSów wystarczyło, dlatego jest dobrze mieć więcej FPSów, ale 60 wystarczy spokojnie by wyglądało płynnie. Z tym ile oko rejestruje FPSów mogę się oczywiście mylić więc jeżeli jest jakiś spec od tego niech mnie poprawi, ale co do FPSów na YT jestem pewien.

Teraz na temat dysku, zależnie od tego jak masz rozmieszczone wszystko, może być lepiej lub gorzej, osobiście mam windowsa i grę na dysku głównym a nagrywam i renderuje na osobnym dysku (stary dysk który używałem w poprzednim komputerze i przypomniałem sobie o nim gdy zaczynałem nagrywanie) najlepiej jest gdy masz oddzielny dysk na same nagrania gdyż wtedy może najlepiej zapisywać pliki na nim tzn może wykorzystać pełną moc do tego.

Jeżeli nie chcesz mieć żadnej utraty FPSów możesz kupić coś co się zwie “Capture Card” jest to urządzenie które podpinasz pod komputer lub TV/Konsole i to będzie wykorzystywać swoją moc zamiast zasobów twojego komputera, muszę przyznać że jeszcze tego nie używałem, ale słyszałem że jeżeli masz dobrą jakościowo daną kartę jest do dużo lepsze do nagrywania, oczywiście jest to też dużo droższe i bardziej pracochłonne rozwiązanie.

Dodam jeszcze taki swój tip, jeżeli nagrywasz w formacie 16:9 (przykładowo 1920x1080 tak jak ja) wrzucasz to na YT a ono uzna to za format 4:3, zdarzyło mi się to kilkukrotnie z nieznanego mi powodu, możesz dodać tag pod filmikiem “yt:stretch=16:9” co rozciągnie obraz do oryginalnego formatu i nie będziesz musiał tego wrzucać na nowo, niestety jakość podczas tego troszkę cierpi ale zaoszczędza ci to trochę czasu jeżeli masz duże pliki.

PS: Przepraszam że się tak rozpisałem, na dodatek w wątku który już ma 2 tygodnie, ale widząc ze ktoś używa jeszcze tego ustrojstwa FRAPS po prostu musiałem dodać swoje 5 groszy.