Fraps tnie sie na świetnym sprzęcie!

Witam . Moj problem polega na tym , ze fraps zacina gry na bardzo dobrym sprzecie…

Wszystkie gry chodza mi na ustawieniach ultra ;x ( Mam na mysli porzadne produkcje jak np. battlefield 3 ;/ )

Moj sprzęt:

Karta graf.: Nvidia Geforce 660

Procesor: 3,4ghz

intel i5

Bardzo prosze o szybka odpowiedz , bo nawet minecraft ma nagle spadki fps ; z okolo 120 do 70 i wtedy tnie -,-

Prosze o pomoc!

Ogolem, aby nie bylo lagow na frapsie powienienes miec dwa osobne dyski twarde, jeden na ktorym bedziesz zapisywal filmik, a drugi na ktorym bedziesz mial wszystkie dane, wtedy mozesz zaoszczedzic bardzo duzo fps… mialbys okolo 100-120.

Dobrze… Dane mam na Dysku C , natomiast na D mam 464gb z 464

W takim razie zapisywac na D dobrze zrozumialem?

Pytanie czy masz 2 partycje na jednym dysku czy partycje dla kazdego dysku?

Nie wiem dokladnie co to jest partycja , wiec tutaj masz screeny obu dyskow:

http://zapodaj.net/447ba48c70fa8.png.html

http://zapodaj.net/7b8f045ee2dbb.png.html

Dodane 22.02.2013 (Pt) 12:58

Prosze o pomoc !

Zrobilem tak jak kazales czyli dalem lokalizacje D

i tnie sie ;x 70 fps (Mowie o battlefield 3 )

Podane przez ciebie screeny nic kompletnie nie znaczą widać na nich zawartość partycji a nie czy masz osobne dyski fizyczne, podaj zrzut ekranu z zarządzania dyskami w tedy będziesz widział czy masz 1 lub 2 dyski fizyczne.

pomijam to że twój monitor odświeża się z częstotliwością 60Hz i więcej niż 60 fps nie zobaczysz.

http://zapodaj.net/9e421166c7d4c.png.html

oto screen z zarządzania dyskami

To ten sam dysk wiec nie ma znaczenia czy C czy D Obciążony jest dysk Fizyczny w ten sam sposób niezależnie od wybranej Partycji.

Hmm Marcin 1147…

Myslisz ze zmiana monitora pomoze?

Czytaj ze zrozumieniem - możesz mieć miliard klatek na sekundę a zobaczysz tylko 60.

W nagrywaniu pomoże dokupienie drugiego dysku twardego.

Pewnie dysk twardy nie wyrabia się z zapisywaniem tak dużej liczby klatek na sekunde - 70 fps przy rozdzielczości full hd to bardzo dużo danych do zapisania na bieżąco. Na pewno nie pomaga, że zapisujesz dane filmu oraz masz pliki gry na jednym fizycznym twardym dysku - nie ma tu znaczenia ile zrobisz partycji, musiałbyś mieć po prostu 2 fizyczny twardy dysk podpięty do komputera (jakiś szybki), który by nadążał z zapisywaniem tak dużej ilości danych. Aby ograniczyć klatkowanie, możesz narzucić Frapsowi limit klatek na sekundę do przechwytywania np. 25 lub 30, może to Ci coś pomoże.

OK , dziękuję wam wszystkim :wink:

Rozumiem , ze mam kupic drugi dysk ;o

Moglibyscie polecic jakies dobre ?

Dodane 22.02.2013 (Pt) 14:41

Aha i takie pytanie :

Gdy wyczyszcze dysk D , i nie bede nic na nim mial (wolne 464gb) to nie musze wtedy kupowac nowego dysku?

Nie…

Zacznijmy od tego - przeczytaj sobie w wiki czym jest partycja (wydzielona część dysku) a dysk. Ty masz 2 partycje na tym samym dysku - co to oznacza? Że są tym samym tylko podzielonym!

Nie rozumiem co masz na myśli, jeśli chcesz nie mieć ścin w frapsie to musisz kupić i tyle no chyba że nie będziesz nagrywał.

ODSWIEZAM

Jeszcze jednego nie rozumiem: Czy kupienie monitora o wiekszej czestotliwosci odswiezania niz teraz (obecnie 60hz) cos zmieni? Czy musze kupic monitor o wiekszej =,= i kupic nowy dysk twardy czy tylko z tym monitorem?

PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ ! ZAMIERZAM DZISIAJ ISC DO SKLEPU

Oczywiście że zmieni, monitor będzie mógł wyświetlić więcej klatek w ciągu 1s, ale to nijak nie przekłada się na wydajność frapsa.

Tak, najlepiej SSD, i koniecznie duży, bo nieskompresowane pliki FullHD w 60FPS potrzebują sporo miejsca.

Dobrze… Co do wypowiedzi sadaj72… Czy kupienie lepszego monitora przelozy sie na to , ze bede mial mniej lagow? czy fraps to tak jkb. “blokuje” ??

Matko jedyna…

Nie, kupno nowego monitora nie przełoży się na żadne lagi - jeżeli kupisz monitor 100Hz to będziesz mógł “zobaczyć” maks 100 klatek na sekundę - ruch będzie o marketingowo i niezauważalnie (szczególnie na monitorze 20-25 cali, na wielkich telewizorach jakąś różnicę to robi) płynniejszy.

Ok to kupuje nowy dysk ! Dziekuje ![-o<