Free Chess... dziwna sprawa

Nie wiem od czego to zalezy, ale ta darmowa gra, ktora mozna sciagnac ze strony dobreprogramy mimo niewielkich wymagan sprzetowych chodzi z pewnymi bledami. Mianowicie w momencie jej wlaczenia moge dowoli wykonywac ruchy i nic sie podczas tego nie dzieje, natomiast gdy do gry wkracza komputer obraz zaczyna dziwnie migac, etc. Karte graficzna sprawdzilem dziala doskonale i wszystkie testy wypadaja dobrze. Co prawda nie jest najnowsza, bo to jeszcze Riva TNT2 32 MB, ale poza ta gra nie ma problemow. Przetestowalem dodatkowa ta gra na dwoch innych komputerach (karta pseudoRiva i GeForce2 MX) i tam chodzilo bez problemow.

Co moze byc tego przyczyna? Moj procesor Duron 700, WindowxXP, 128 Mb RAM. DirectX 9,0b

Moze masz uruchomiony jakiś program który przeszkadza tej grze. :?

Tez kiedys mialem tą karte. Może wystarczają teraz do bióra, ale nawet w najprostszych gierkach robią problemy. Często zdarzało się, że gra u mnie chodzila dobrze, a u mojego kumpla z tą samą kartą, słabszym prockiem i mniejszą iloscią ramu( :o ) wszystko chodzilo dobrze. Niestety TNT Rivy nie byly dobrą serią kart.

Hmmm a to ciekawe co piszesz. IMHO jak na tamte czasy były one wręcz rewelacją.

:arrow: kanan

Problemem mogą być sterowniki direct x 9,0b. Po co je w ogóle inastalowałeś. Rivy nie obsługują tych sterowników. Radzę odinastlować wersję 9 (potrzeba do tego użyć specjalnego programiku) i wgrać direct x z serii 8

Czy to moze byc wina sterownikow DirectX 9.0b?? W jaki sposob moze to wadzic? Jezeli istnieje w miare bezpieczy sposob ich odinstalowania, prosze o rade, w jaki sposob tego dokonac.

Dzieki!! Pozdrawiam

Nie wiem, czy to pójdzie na XP - ale np. tym progsem możesz bezpiecznie usunąć z systemu - DirectX dowolnej wersji.

http://www.panoramafirm.com.pl/serwis/k … r_download

Czy to jest jedyny program?? Czy istnieja inne programy do usuwania DirectX 9.0b. ?? W jaki sposob tego dokonac najbezpieczniej?