Free Download Manager autostart dodanego zadania

Witam, nie potrafię znaleźć w w/w programie opcji odpowiadającej za wystartowanie automatyczne dodanego przez nas ściągania z przeglądarki. Zawsze pojawia się okienko z adresem pliku i miejscem zapisu, które już wiele razy podawałem jako domyślne w ustawieniach.

Drugi screen pokazuje, o jakie okienko pytam.

http://img337.imageshack.us/img337/3887/86611110.png

http://img87.imageshack.us/img87/9591/81283894.png

Hej,

Nie do końca - w przeglądarce, bez żadnych dodatków ciężko zarządzać pobraniami, a dodatkowo aktywne jest tylko jedno z pobierań. Akceleratory sieciowe pozwalają na nawiązanie kilku połączeń dla jednego ściągania - pobiera się na przykład początek i środek pliku; im więcej części tym lepiej - przez co pobieranie może maksymalnie wykorzystywać łącze.

DexterI9000 chyba bardziej chodziło o informację już z samego programu Free Download Manager - to potwierdzenie ściągania pliku, miejsce w którym ma być zapisane, itd. Niestety swego czasu też chciałem to usunąć - jednakże bez rezultatów. Dzisiaj też przejrzałem w programie wszelkie opcje i wygląda na to, że okna tego wyłączyć się nie da.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak jak bardzo ładnie napisał Dimatheus, tego typu programy w większości przypadków znacznie przyspieszają pobieranie pliku, poza tym dlaczego ich używać nie powinno się w ogóle przerabiać w tym temacie.

Też przerobiłem na lewo i prawo ten program i wciąż nie doszedłem jak przeskoczyć “problem” tego okienka, ale wiem, że da się to zrobić, ponieważ przed formatem po kliknięciu OK na pierwszym screenie otwierał się FDM i rozpoczynał pobieranie automatycznie. Może ma to związek z jakimś dodatkiem do firefoxa?, jednak sam w to wątpię.

Pozdrawiam.

Hej,

Siedziałem i jeszcze raz sprawdzałem wszystkie opcje i co prawda jest kilka, które mogłyby odpowiadać za ukrycie okna, ale niestety nic z tego. Sprawdzałem te ustawienia zarówno z FireFox’em, jak i IE - wszystko na nic. Zastanawiam się tylko nad jednym - czy po prostu możliwość ukrycia nie istniała przypadkiem we wcześniejszej wersji programu. Niestety nie potrafię teraz na płytkach znaleźć starszej wersji…

Ja też raczej w tym nie upatrywałbym problemu, bo w IE to też nie chce tak działać…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do wyboru, do koloru: http://www.filehippo.com/pl/download_fr … d_manager/

Hej,

Cedar - dzięki wielkie, przydało się i naprowadziło na rozwiązanie.

Ściągnąłem wersję 2.5.700 i po jej instalacji na systemie wirtualnym okazało się, że jest w opcjach możliwość aktywacji cichego monitorowania. Co ciekawe, po sprawdzeniu najnowszej wersji - tej, której używam na systemie głównym - okazało się, że tutaj też jest ta opcja, nawet lepiej nazwana. Wchodzisz kolejno Opcje -> Ustawienia -> Pobieranie -> Monitorowanie i na samym dole znajduje się opcja Pobieraj pliki natychmiast. Zaznaczasz i gotowe!! Nie mam bladego pojęcia dlaczego nie zauważyłem tej opcji wcześniej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Też używam tego programu i śledziłem Waszą dyskusję oraz sam przyglądałem się ustawieniom programu i też tego nie zauważyłem (może dlatego, że opcja ta jest trochę nie tam gdzie powinna - wśród przeglądarek)

Hej,

Dokładnie. Czasami najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. A tak całkiem serio sam skupiałem się przede wszystkim na zakładkach Podstawowe lub Nowe - bo tam powinna być ta opcja. A skoro przeglądarki, to rzuca się okiem na to, z czym można zintegrować i idzie się dalej…

Pozdrawiam,

Dimatheus