FreeBSD i WindowsXp


(Piotrus 10) #1

Jakiś czas temu posiadałem OS: WIndows XP, następnie zainstalowałem OS: FreeBSB (taki system operacyjny :D). Systemy są na różnych partycjach, i tu się pojawia mój problem ponieważ FreeBSD działa lecz gdy chce uruchomić Windows'a otrzymuje komunikat: "Nie znaleziono pliku hal.dll lub jest on uszkodzony(cos takiego)" więc wszedłem w konsole odzyskiwania wpisałem: bootcfg /rebuild, i teraz się uruchamia Windows lecz przy ładowaniu (logo Windows i leci paseczek :D) sie zawiesza.

Jakies propozycje co to może byc ? ;]


(Marvin Nekromanta) #2

Moim zdaniem popełniłeś błąd przy partycjonowaniu i uszkodziłeś pliki Windy. Czyli czeka Cię reinstalka systemu :stuck_out_tongue:


(Mrylec) #3

http://forum.idg.pl/notebooki-f19-brak_ ... 17448.html

http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google

:google:


(Piotrus 10) #4

No to bardzo fajnie ze nie boli, tylko obawiam sie ze nie doczytales wysztkiego co napisalem w pierwszym poscie ...

Problem z hal.dll rozwiazalem, teraz przy uruchamianiu Windows'a (wtedy co wyskakuje logo Windows'a i leci paseczek) zacina mi sie (paseczek przeleci kilka razy i sie zacina). Probowalem podmieniac rozne pliki z plytki z Windows'em (konsola odzyskiwania) ale nie wiem czemu odmawia mi wykonania operacji, gdy np. expand D:/i386/explorer.ex_ C:/Windows/system32/explorer.exe wyskakuje odpowiedzi ze cos nie moze wykonac operacji, nie pamietam dokladnie komunikatu. Wydaje mi sie ze to przez prawa dostepu, tylko nie wiem jak je zmienic ;>

Reinstal Windy nie wchodzi w gre, musze to zrobic bez formatu, chocbym mial kopiowac wszystkie pliki windy (aluzja taka :D)

Jeszcze jakies propozycje jak to naprawic ?? ;>


(Marvin Nekromanta) #5

CHDISK w konsoli odzyskiwania bez żadnych parametrów. FreeBSD działa? Zobacz na partycje Windy czy na oko są wszystkie pliki w C: i Windows.


(Piotrus 10) #6

chkdsc sprawdzone wszystko ok :smiley:

FreeBSD dziala sprawdzalem pliki, tak "na oko" to jest wszystko.