FreeCommander-wielkość okna programu

Witam.

Przy pierwszym uruchomieniu programu otwiera się okno nie na całą szerokość i wysokość ekranu.

(niezależnie czy ustawie we właściwościach ‘uruchom’ na normalne okno czy zmaksymilizowane). Dopiero po naciśnięciu zminimalizuj lub przywróć a potem maksymilizuj to wtedy dopiero jest prawidłowo na cały ekran. Czyli wygląda na to ze źle odczytuje przy starcie rozdzielczość ekranu.

Czy można to gdzieś w parametrach ręcznie poprawić ?.

Dzięki za ew. porady

slawa

To raczej nie jest problem z rozdzielczością. Kiedyś korzystałem z FreeCommandera i zachowałem pliczek z konfiguracją. Spróbuj podmienić swój plik na ten mój. Może akurat ci się spodoba moja wersja konfiguracyjna.

www.wojcik.neostrada.pl/FreeCommander.ini

Dzięki za plik ale dalej to samo z wielkością okna.

slawa

Nie ma, a przynajmniej ja nie widzę możliwości stałego ustawienia wielkości okna w ustawieniach FC.

Nie ma takiej potrzeby, bowiem okno FC otwiera się w takiej wielkości, w jakiej zostało uprzednio zamknięte, niezależnie od rozdzielczości ekranu.

Tu zminimalizowane - ustawienie okna według uznania - tak też otwiera się po ponownym uruchomieniu

2f8bcef7c8246ec6m.png

Po kliknięciu na przycisk maksymalizujący i po zamknięciu aplikacji

828f4642fba7b724m.png

FC również powinien otworzyć się w maksymalnym rozmiarze po ponownym uruchomieniu.

Pozdrawiam

ale tak nie jest i wygląda ze nic z tego nie będzie, może to system coś zle podaje? a to sobie daruje, drobiazg niby ale da się żyć z tym.

Dzięki

slawa