Freelancerzy "Wolny strzelec" Pozyskiwania zleceń

Cześć,

Jak wiadomo w współczesnych realiach jest dość trudno o zdobycie pracy. Nawet jak się uda to umowa jest albo na zlecenie, albo o dzieło… Zdarza się nie przyjemna atmosfera w pracy, nie mili koledzy/koleżanki etc. Sporo ludzi ( w tym ja) postanawia pracować na własnych warunkach czyli robić to co umie się robić najlepiej, co przynosi satysfakcje radochę :smiley: na dogodnej umowie dla obu stron.

Freelancer czyli wolny strzelec. Wszystko fajnie brzmi… Ale początki są no bardzo ciężkie… Totalny brak zleceń…

Ja już 2 miesiąc szukam jakiegoś zlecenia i jak na razie nic nie ma…

Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie najlepiej szukać zleceń? (strony, fora, gazety) Może akurat ktoś z was jest wolnym strzelcem więc pewnie tez miał podobny problem…

Jest to otwarta dyskusja także wszystkie rady są mile widziane :wink:

Cóż… strona jaką znam to www.zlecenia.przez.net, innych nie znam. Może coś tam znajdziesz, ale słyszałem, że lepiej szukać na zagranicznych stronach - bardziej realne warunki i bardziej godziwe zarobki.

oferia, ew zrób parę stronek o wystaw na allegro, dołącz do portfolio (bez portfolio ciężko o cokolwiek)

Ok zerknę na nie. Jak na razie mam ofertę swoją, ale na Tablica.pl

Oferia jest chyba płatna…

Eee… nie rozumiem o co ci tutaj chodzi :lol:

No tak, bo freelancer, to pewno etat dostaje. ;]

Ale o jaką branżę chodzi?

opacznie cię zrozumiałem,

o fotografię :wink:

No to portfolio /stronka podstawa. Jak je dobrze wypozycjonujesz to będziesz miał klientów :slight_smile: Pochwal się sprzętem, dorzuć parę fotek czegokolwiek + ew jakieś wesela itd jak masz możliwość.

Tak stronę mam, ale jest ona zrobiona w kreatorze także nie nadają się ona do pozycjonowania… Trzeba zrobić nową stronę opartą na CMS… ale żeby to zrobić trzeba mieć fundusze… aby mieć fundusze przydało by się jakieś zlecenie… Także jest to błędne koło. I teraz szukam innej drogi do zależenia klientów…

są dobre darmowe cms :stuck_out_tongue:

Dokładnie jest wiele darmowych CMS, które możesz dopasować pod siebie jedyny koszt to Twój czas na to poświęcony.

k-9 ,

Może tutaj daj ogłoszenie, “Usługi - fotografia i video”

http://www.gumtree.pl/