Freemake Video Converter - Jak przekonwertować dvd na avi?

Posiadam już którąs tam wersję Freemake Video Convertera. Obecnie jest to wersja 3.0.2.6. Z każdą mam ten sam problem. Chcę przekonwertowac material z płyty DVD do avi. Klikam, ustawiam sobie plik wynikowy 700Mb, konwertuję i… otrzymuje ileś tam mega, ale nigdy nie tyle ile chcę.

Jak otrzymać tyle ile chcę? Czy ktos miał takie problemy?

Co to znaczy “tyle, ile chcesz”? Plik wynikowy będzie miał wielkość zależną od ustawionej jakości wideo oraz od jego długości. Z tego co pamiętam, to przy konwertowaniu do DVD jest możliwość ustawienia wielkości pliku kosztem jego jakości tak, aby zmieścił się na płycie, ale dla plików .avi możesz ustawiać tylko rozdzielczość i dźwięk- nigdy wielkość (jestem pewny na 99%)

PS: Mówię o konwertowaniu dvd do avi a nie do DVD! Zmiana wielkości tez jest możliwa, mamy tylko jeden warunek - program narzuca nam widełki od jakiej wielkosci do jakiej możemy swoja wielkośc pliku wynikowego ustalić. Ale co z tego skoro ja ustalę sobie 700mb a wychodzi mi całkowicie inny rozmiar.

Ale jeżeli piszesz że nie można ustalać wielkości to jakim cudem wszystkie pliki z filmami przerobionymi z dvd mają zawsze równo 700Mb??? Jakie programy to robią? Jak ludzie sobie z tym radzą? Ja tez chciałbym przerobić płytę do równiej wielkosci 700mb! Jeśli mozesz wytłumacz na przykładzie ww. Freemake video convertera.

Tak się wydzierasz, że aż się obudziłem.

Przede wszystkim te filmy nie mają równo 700mb, tylko zawsze mniej o 1-3 megabajty. Po drugie robią to tak, jak ja napisałem na przykładzie konwersji .avi->DVD. Ustalasz rozmiar płyty, a program sam Ci dobiera rozdzielczość, tylko że jak przerobisz film do 700mb, to film nie będzie w powalającym Full HD.

W sieci widze mnóstwo plików 700mb. Nie wiem co ma do tego konwersja avi do dvd. Ja chciałbym skonwertować dvd do avi!! Jakie full? Dvd w full hd??? Chyba sie nie rozumiemy.

Dodane 13.08.2012 (Pn) 18:58

Odświeżam, czy ww. programem da sie przerobić dvd do avi z równym wynikiem 700MB?

Dodane 08.04.2013 (Pn) 22:36

Zrobiłem format dysku. Mam czysty system. Zainstalowałem Free Video Converter, próbowałem przekonwertowac znów DVD na avi i znów ustawiając plik wynikowy 700 MB i znów otrzymałem nierówną 700 wartośc - dokładnie 734 zamiast 700 - dlaczego?

Adrian pisał że plik może byc mniejszy o 1-3 MB - tyle to byłoby OK! Ale wyniku sa tutaj naprawde rózne. Zawsze ustawiam na 700 MB a plik mam raz prawie 800, czasem 560. Dlaczego?