Freez komputera nowa karta graficzna

Witam mam mały problemik otóż kupiłem sobie nową kartę graficzną Asus radeon r7 260x 2 gb 1188 mhz. Dziś zamontowałem kartę podpiąłem potrzebne zasilanie ale komputer łapie dziwne freeze ( zacina się pomaga tylko reset ) 1 oraz 2 zacięcie wystąpiło w grze Counter Strike Global Offensive następnie się zdenerwowałem i obciążałem kartę funmarkiem przez dobre 20 minut lecz komputer się nie zawiesił. Ucieszony wszedłem na facebooka i zacząłem oglądać jakieś filmiki nagle przeglądarka się zwiesiła i komputer się zaciął …

 

O co może tutaj chodzić ? 

 

Sterowniki najnowsze ze strony producenta 

Może twoja karta ma nieodpowiednie napięcie.

Zajrzyj tu http://www.hotfix.pl/zmiana-karty-graficznej-na-nowa-wylaczenie-zintegrowanej-karty-graficznej-w-bios-ie–a74.htm

Wszystko zrobiłem co tam było opisane tj. dokładne odinstalowanie starych sterowników 

Podkręcałeś kartę? czy kupiłeś używaną i już była podkręcona

Kupiłem nową fabrycznie podkręconą wersja oc 

Odinstaluj obecny sterownik karty graficznej. Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj kolejno:

  1. Sterownik do chipsetu płyty głównej 

  2. Sterownik do karty graficznej

przypomniałem sobię , też miałem ten sam problem tylko z HD 7950 usuń sterowniki w trybie awaryjnym , potem włącz normalnie system i przeczyśc rejestr CCleane’rem , Prawdopodobnie masz to od zasilacza , ale do końca nie jestem pewnien , sam miałem zwiechy od zasilacza… R7 260x pobiera 225W pod obciążeniem , ale jak mówie nie jestem pewnien czy to od zasilacza.

Mi wydaje się że to wina złego poboru energii ale nie jestem pewien. Zasilacz jest odpowiedni.

Zmniejszyłem taktowanie pamięci z 7000mhz na 6956mhz jak narazie nie miałem żadnej ściny zobaczymy jak to będzie dalej jeżeli znowu zetnie napiszę i będziemy myśleć dalej 

Lipa zminimalizowałem grę i ścina komputera czarny ekran 

Panowie chyba znalazłem odpowiedź trzeba wgrać inny bios innego producenta co o tym sądzicie ?Znalazłem 2 przypadki i w każdym zainstalowali bios od saphire

Możesz spróbować.

Ale nie wiem czy to coś zmieni. Choć z drugiej strony…

Najpierw wyjmij baterię od biosu na 5 sekund.

Po ponownym włożeniu bios zresetuje się. Jesli to nic nie da wtedy spróbuj z instalacją nowego.

A potem upiecz babeczki bo to taki właśnie ma sens.

Jaki jest w komputerze zasilacz?

Zasilacz Corsair vs 450 postanowiłem jednak zresetować bios i zobaczymy co dalej jak narazie zwiechy nie załapałem

Podaj linki do tych tematów.

Niemogę znaleźć gdzie to przeczytałem sprawa teraz się ma następująco :

 

Od całego dna nie miałem zaciny po czym odpalilem bf3 na single po 3 mintuach zcina i brak sygnału na monitorze później odpalilem bfa 3 na multi na ultra ustawieniach katowałem przez 30minut i zacinki nie było :confused: nie wiem co jest grane

Ale z tą serią X są jaja…(Cieszę się że zwrócili mi kase za r7 270x bo mi na niej nawet bios nie startowałi i kupiłem normalną kartę gtx 760 :wink: )

Sprawa wygląda tak że w asusach ponoć chip pamięci jest kiepskiej jakości i nie wytrzymuje taktowania 1750 + wykłada kartę przy szybkich zmianach taktów np z trybu 2D na 3D. Co do biosu Sapphire to przynajmniej z jednej relacji wynika nieststy że sytuacja nie ulega polepszeniu, alw niektórzy piszą że na biosie id Sapphire jest ok…Asus wypuścił bios który rzekomo naprawia ten problem : http://www.asus.com/Graphics_Cards/R7260XDC2OC2GD5/HelpDesk_Download/ , z tym że bios został wykastrowany z zegarów 2D czego wynikiem jest ciągła praca w trybie 3D i wysoka temperatura.

Do poczytania :

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4891940&postcount=21

http://rog.asus.com/forum/archive/index.php/t-46791.htmlTylko

Tylko bardzo ostrożnie ; )

Wgranie modyfikacji biosu nie wiąże się z utratą gwarancji ? Jeżeli by coś poszło nie tak ?

A jakbym tak zmniejszył taktowanie pamięci ? czy lepiej oddać na gwarancje i niech oni się martwią  ?

Spróbuj zmniejszyć do 1650 (6600 efektywne), tylko nie wiem czy to coś da, bo problem jest chyba przeskok z niskich do wysokich taktów.

W takim wypadku raczej gwarancje stracisz, zresztą nie wiem…

To co pisać do moreli niech ją biorą i wymieniają na nową ?

Najlepiej tak! Jak kolejna będzie z usterką ( ja tak miełem z msi r9 270x hawk ) to zgłaszaj się o zwrot pieniędzy i kup innej firmy lub coś od nvidii :wink:

Dobra najprawdopodobniej odeślę w poniedziałek zobaczymy co to będzie :slight_smile: