Freeze obrazu co jakiś czas

Witam :slight_smile:

Mam następujący problem:

otóż od pewnego czasu podczas pracy na komputerze występują tzw. Freezy (zamrożenie obrazu).

Paradoksalne jest to, iż podczas grania w gry taka sytuacja nie miała miejsca lecz tylko wtedy gdy przeglądam internet lub zwykła praca na komputerze.

Dodam że czasem jest to po prostu samo zamrożenie obrazu a czasem dochodzi do tego zapętlony dźwięk.

Jeśli już raz zdarzy się freeze to muszę uruchomić komputer ponownie bo jeśli tego nie zrobię sytuacja zacznie się powtarzać co kilkanaście sekund.

Proszę o pomoc co może być problemem bo już zaczyna mnie to irytować :frowning:

Parametry komputera:

CPU: AMD Athlon II x4 640

MoBo: Gigabyte GA-MA74GMT-S2

RAM: GoodRam 8GB 1333MHz

GPU: GeForce GTX 560 Ti

APU: LC-Power LC600-H12 (600 W)

HDD: WD Caviar Green 1TB (wd10eads-11m2b2)

OS: Windows 7 Home Premium x64

Z góry dziękuję :slight_smile:

Jaką masz przeglądarkę?

Dodane 25.08.2013 (N) 12:30

Podaj też czy masz najnowsze sterowniki grafiki i Flash

Korzystam z Mozilli Firefox (23.0.1)

Posiadam program NVIDIA GeForce Experience który automatycznie aktualizuje sterowniki więc posiadam najnowsze (GeForce 326.80)

Adobe Flash Player 11

Spróbuj wyłączyć Akcelerację sprzętową wtyczki Flash

Kliknij prawym na filmik na YouTube, Ustawienia, pierwsza ikona z lewej (niebieski monitor) i odznacz Włącz przyśpieszenie sprzętowe

display_pl.gif

Pokaż screen’a (wszystkie parametry) z CrystalDiskInfo portable wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]).

Ok, przyśpieszenie sprzętowe wyłączyłem.

Screen z CrystalDiskInfo

http://img189.imageshack.us/img189/5448/hwxm.jpg

Przycisk Firefox-> Opcje-> Karta “zaawansowane” -> odhacz “Korzystaj z akceleracji sprzętowej jeżeli dostępna”-> restart przeglądarki.

Udaj się do lokalizacji wskazanej na zrzucie:

macromed_png_300x300_q85.jpg

Podświetlony plik otwórz w notatniku i dopisz ProtectedMode=0

Tak aby wyglądało to jak na zrzucie (reszty opcji nie ruszaj)

cfg_png_300x300_q85.jpg

Zapisz plik na pulpicie, ale tak aby był bez powiązania z notatnikiem, jak go klikniesz dwa razy to ma zapytać jakim programem go otworzyć, podmień plik we wcześniejszej lokalizacji. Być może będzie wymagany restart systemu aby zmiany zaczęły całkowicie obowiązywać (nie ma na to zasady).

Powinno pomóc :slight_smile:

Ok zrobiłem wszystko jak pisałeś :slight_smile:

Teraz leci restart kompa

Dodane 25.08.2013 (N) 13:01

Podziałam parę dni i napiszę czy coś się dzieje czy już można zamknąć temat :slight_smile:

Jeśli chodzi o dysk to parametr C7 informuje o problemie w komunikacji między dyskiem a kontrolerem.

Na początek zmień kabel SATA i monitoruj Wartość Raw tego parametru.

Jeśli chodzi o zasilacz, do poczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html#6014195

Ten trick z Flashem nic nie dał albo dał mało :c

Wczoraj pojawił się freeze malutki podczas przeglądania lecz gdy miałem wyłączony Firefox i instalowałem Burnout Paradise wystąpił taki freeze że musiałem restartować kompa :frowning:

Odnośnie dysku cały czas wydawał mi sie podejrzany bo gdzieś przeczytałem że też może to być jego wina :frowning:

W tej sytuacji nie wiem czy kupić nowy zasilacz czy dysk SSD :frowning:

Dodam iż co jakiś czas (rzadko) pojawia się komunikat “Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.”

Proszę o pomoc :frowning: