Freezer 64 PRO + ARCTIC SILVER 5 = większa temperatura

Zakupiłem właśnie wentylator Arctic Cooling Freezer 64 PRO i paste ARCTIC SILVER 5, założyłem włączyłem kompa a ty temperatura 46-47 stopni, a na boxowym coolerze było 39-40 stopni, czego to może być wina, bo na pewno nie chłodzenia, może dałem zbyt mało pasty? A według testów temperatura powinna być niżasza niż na boxie.

może za dużo a może za mało. skąd mamy to widzieć?

Dobrze nałożyłeś cooler? przylega idealnie?

Poczekaj aż pasta się wygrzeje i wtedy sprawdź.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1736&action=all

Chyba tak, znaczy na pewno, jak go zakładałem czułem że dociska procesor jak przekręcałem taką małą dzwignie, pasty nałożyłem tyle samo jak zakładałem boxowy cooler, na boxie może ciut wiecej.

Czyli pasta osiągnie swoją maksymalną wydajność po 50-200godz?

a można to logicznie jakoś inaczej zinterpretować :biggrin:

No raczej nie, ale nigdy się jeszcze nie bawiłem w te pasty, tyle co ten boxowy cooler 2 dni temu :slight_smile:

Pożyjemy zobaczymy co z tą pastą będzie.

Jak dasz za dużo pasty to się dopiero zacznie grzać - sprawdzone :smiley:

Ale przecież jak dam za dużo to nacisk wentylatora spowoduje że pasta wypłynie gdzieś na boki, i zostanie tyle ile trzeba, chyba?

Ja dałem tak jak pisze w poradniku na tym forum, czyli wielkości połowy ziarenka grochu, poczekam trochę i się okaże czy obniży się temperatura.

Złączono Posta : 10.05.2007 (Czw) 9:02

PS: A może być tak że bios i everest źle pokazują temperature, bo u mnie speedfan pokazuje 36 stopni? Można jakoś zmniejszyć obroty wentylatora na chłodzeniu freezer 64 pro, bo troche szumi. Bez kupowania regulatorów obrotów, bo u mnie cały czas idzie na 2200rpm?

Złączono Posta : 21.05.2007 (Pon) 18:54

Witam ponownie!

Pasta chyba się już wygrzała, i procek ma temperaturę 42 stopnie w ildzie. Ale dziś też skończyłem robić okno w budzie więc ją zamknąłem, i procek w stresie podczas 3d marka 05 osiągnął temperaturę 50 stopni, czy to dobry wynik czy zbyt ciepło? Dodam że jeszcze nie mam wentylatora z przodu budy tylko wyciągowy z tyłu, mam jeszcze jeden co dmucha na kartę graficzną, ale chyba dla procka nic nie daje, więc muszę jeszcze z przodu zamontować tylko brakło mi wejść na płycie głównej, możecie polecić jakieś rozdzielacze najlepiej tak do 3-4 zł z tanią wysyłką na allegro. I myślicie że ten wiatrak z przodu dużo da?