"Freezing" komputera podczas gry

Witam mam mały problem z moim starym komputerem. Jako że jestem osobą młodą i raczej nie mam możliwości zarobienia gram na swoim starym złomku. Gry w które gram nie sprawiają problemu mojemu komputerowi bo te 30+ fps jest, ale jest taki LoL i w nim mam pewne problemy. Komputer świruje potrafi zrobić totalną zwieche na 1-3s bez powodu w tedy komputer nawet nie jest w stanie caps locka wyłączyć. No dobra to nic teraz grając w LoLa komputer mi się zwiesił całkiem. Czarny ekran, monitor sygnału nie dostawał a caps locka dalej się nie dało włączyć/wyłączyć tak jak i innych kontrolek na klawiaturze. Tylko reset. I teraz moje pytanie co może być przyczyną? Sprawdzałem temperatury w normie (karta graficzna nie ma czujnika), napięcia itp. w normie. Dzieje się tak tylko przy tym LoLu nawet właczając CoD4 który tnie się i mam w nim 5 fps nie robi takich numerów jak ten LoL. MemTest nie pokazał błędów.

Witaj,

podaj resztę sprzętu jaki posiadasz.

Jak tam kurz? czyli konserwacja.

 

HWMonitor i daj screen z temperaturami.

 

Dodatkowo do karty grafiki GPU-Z

 

Nie chcesz termometru,to palec na dany element i podzespoły i radiatory mają NIE parzyć.

Reszta sprzętu to sempron +3000, 1.5GB Ram, gigabyte k8ns rev. 2, radeon 9600 adventage 128mb/128bit sapphire i nieszczęsny zasilacz modecom feel 300w.

 

Ja nie wiem, bo to może problem karty, jest za słaba lub samej gry.

 

No zasilacz też może swoje robić.

Witam ponownie! Mam screen z temperaturami z HWMonitor. Na temperature minimalną procesora nie ma co patrzeć ponieważ hwmonitor ma jakieś błędy a zapomniałem zresetować Min/Max. Co do problemu otwierając komputer zauwarzyłem kłaczek na dwóch lutach. Więc chwilowo testuje czy to nie była wina tego kłaczka. Dzisiaj miałem dwa freezy w NFS czyli to nie wina samej gry. Czytałem o tej karcie i podobno ma problemy z fast write.

Jak dla mnie nawet normalne zachowanie, bo ten komputer jest za słaby na LoL’a.

Tylko że zawsze działał normalnie. Teraz nagle się tak stało 3 dni temu. (2k rozgrywek w lola i nagle teraz by się okazało że mi się freezuje komputer od 3 dni przez lola hmm)

Może mi ktoś napisać od czego jest:

AGP Write

AGP Read

PCI Write

PCI Read

w sterownikach?

 

Opcje zostaw jak były ustawione fabrycznie, bo możesz nie uruchomić kompa lub mogą być restarty i zawieszenia systemu.

 

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&as_q=agp+write+i+read&as_epq=&as_oq=&as_eq=&as_nlo=&as_nhi=&lr=&cr=&as_qdr=all&as_sitesearch=&as_occt=any&safe=images&as_filetype=&as_rights=

 

 

Edit:

 

Odinstaluj grę, zrób porządek w systemie i zainstaluj ponownie i sprawdź.

 

Może:

  • aktualizowałeś jakiś sterownik

  • jakaś aktualizacja gry

  • inne

Wina gry odpada. Po kilku godzinach katowania karty w NFS też zrobił się freez. Sterowników nie aktualizowałem mam najnowsze. Próbowałem z fast write i bez. Możliwe jest aby jakiś wirus wywoływał taką reakcję? Nie mam antywirusa. 

 

Jaką wersję?

 

To stara karta i może tu problem?

W sumie tak stary sprzęt może już się psuć.

Mam jeszcze starą płytę na socket A. W której ostatnio uświadczyłem wybrzuszony kondesator po ~12 latach działania.

Kondensatory są ok. Możliwe aby winą było przegrzewanie się pamięci na karcie graficznej?

Gdyby wszystkie gry miały problem można czepiać się kompa, jak ma problem jedna, to z reguły jej problem lub komp nie spełnia wymagań gry.

 

Jak radiator na karcie zimny, możliwe, że źle dolega do GPU lub pasta zaschnięta i stara.

Z tego co zauwarzyłem to komputer się wyłącza gdy nagle dostaje dużą “porcję” bitów od gry. Przedchwilą wywaliło mi jak próbowałem włączyć stare gta sa.

No to najpierw trzeba go sprawdzić na innym zasilaczu.

 

Ale może być wszystko.

Dzisiaj w OCCT zrobiłem test GPU: 3D z Error Check. Po ok. 40 sekundach wywala 30 tyś błędów.

Dodane

Mam pytanie czy na to może mieć wpływ padający dysk?

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No to daj smart dysku z HD Tune, opcja health.

Ok wznawiam temat o to screeny “health” z HDTune. Ciekawi mnie Reallocated Sector Count w obu dyskach. Benchmark w obu przypadkach ma nagłe(!) spadki z ~40MB/S do mniej niż 10MB/S czytałem o tym i to oznacza że te w tych miejscach podobno znajdują się te bad sectory które są “zastąpione”.

Dysk 80GB 

05 to relokowane sektory (bad sektory), na podstawie tego parametru dysk kwalifikuje się do wymiany.

C7 to błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem, zmień taśmę sygnałową ATA i monitoruj wartość Data tego parametru (czy nie wzrasta).

Stan dysku będzie się pogarszał.

 

 

Nie wkleiłeś zrzutu dysku 40GB.