Freezy komputera oraz wyskakujący błąd

Cześć, wiecie może o co chodzi? Gdy grałem w Counter Strike Global Offensive, komputer pare razy mi się zfreezował (dzwiek i obraz), musiałem zrobić restart komputera. Póżniej stało się to jeszcze kilka razy.
Wcześniej (przed odpaleniem tego CSa ten blad sie nie pojawil).
Pojawił mi się też błąd:
"Instrukcja spod 0xf0b84d79 odwoluje sie do pamieci pod adresem 0x7774dd40. Pamiec nie moze byc written"
Czasami również przy uruchomieniu programów (np. Mozilla czy Skype) pojawia się chwilowy brak odpowiedzi.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.

Proszę

Z opisu wynika, że masz zapchaną pamięć, albo za mało pamięci.
Podaj, jak masz ustawione stronicowanie.
Pokaż screen ze spacesniffer. W programie w menu edit kliknij na configure i w opcjach zaznacz te pozycje na dole>


potem ponownie uruchomisz spacesniffer, dodasz dysk z systemem i OK. Właśnie pokaże zarezerwowaną przestrzeń dyskową. Brak miejsca na dysku też wywołuje takie komunikaty.

Oto dysk (C i D). Nie wiem jak sprawdzić to stronicowanie.
Zapomniałem dodać, że ten wyskakujący błąd pojawiał się nagminnie przy próbie uruchomienia Metin2, nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Jest to dość dziwnie, gdyz na drugi dzień stało się to samo (tez po odpaleniu tego CSa), wczesniej mogłem spokojnie robić wszystko bez zadnych freezów. Komputer pozwolił też na swobodną grę w War Thunder, podczas gdy Dark Souls 3 spowodowało freeza.
Za to dzisiaj Dark Souls 3 (uruchomione jako pierwsza gra dziś) działa bez zarzutu i nie ma freezów.

Raz, że w menu edit nie ustawiłeś, jak podałem na screenie, dlatego nie widać rozmiaru unaccessible space (zarezerwowany obszar).
Normalnie też nie widać pliku wymiany pagefile.sys, jakbyś miał wyłączone stronicowanie. To włącza się i ustawia w zaawansowanych opcjach systemu - pamięć wirtualna. Wybiera się rozmiar początkowy jakie 4096MB i rozmiar maksymalny dokładnie też 4096. Potem klikasz w ustaw, w OK, zastosuj i restart. Tylko na C ustawiasz stronicowanie.

Aj nie zauwazyłem. Zaraz wyśle ponownie. To stronicowanie ustawic tylko na dysku C, tak jak napisales tak?

Tak, bo to system przydziela stronicowanie nawet grom, które tego wymagają.

Ok, ponownie (najpierw Dysk C a potem dysk D)

Nie ma stronicowania, nie ma screena według configure - dwie opcje na dole muszą być zaznaczone!

są zaznaczone obie, co do stronicowania to na Dysku D jest by samo dobierało a na C ustawić to 4096?
Zaraz wyśle screeny z zaznaczonymi wszystkimi trzema opcjami.

Hibernacja jest, bo widoczny hiperfile.sys. To ukryty plik na C. Obok powinien być pagefile.sys.

? To mam coś z tym zrobić? I to stronicowanie to ustawić na wybierane przez system automatycznie, czy 4096-4096 jak pisałeś?

Zaznacz “Rozmiar niestandardowy”. Wtedy wpisz rozmiar i potem klikaj w “Ustaw”.

Czyli na dysku C lepsze to niz automatyczne tak?

Zdecydowanie.

Ok, ustawiłem.
Na dysku D zostawić tak jak jest?
I co teraz? Powinno być wszystko dobrze, czy przesłać jeszcze raz screena z spacesniffera? (po restarcie komputera)

A jak jest ustawione stronicowanie na D? Jeśli jest brak, tak jak dotychczas, to dobrze.
Powinieneś sprawdzić teraz, czy występują dalej frezy na grach.

na D jest ustawione na to by system sam automatycznie ustawiał.