Friko- chwyt marketingowy?

Witam.

Ostatnio napotkałem na darmowy hosting www.friko.pl i z tego co czytam serwer ma 100GB pamięci do wykorzystania. Dziwie się dlaczego tak dużo. Przecież takiej pojemności nie mają nawet nie które serwery płatne. Co to ma wszystko znaczyć? Jakiś chwyt marketingowy?

W takich sytuacjach warto przeczytać regulamin :wink:

najlepsze jest to

Czyli teoretycznie nie możesz umieszczać plików nie związanych bezpośrednio z kodem strony.

Jak dla mnie są to duże ograniczenia, wiele bezpłatnych hostingów oferuję lepsze parametry. Można powiedzieć że dostajesz sto gigabajtowych kont www ;).

poza tym wymagają linka zwrotnego i wyświetlają reklamy.

Czyli hosting 2ap.pl będzie lepszy?

Gdyby w friko nie było tyle ograniczeń to by było bardzo dobre!

Ja sam mam hosting we friko i nie narzekam!

A pozatym to reklam nie wyświetlają !!

Lepszego hostingu nie znalazłem! !!

CBA.pl jest dobre ale ma jedną ogromną wadę !!

Więc proponuje friko.pl (jak znajdziesz lepszy to napisz do mnie na PW!)

Narka :slight_smile:

To friko jeszcze działa? Z tego co pamiętam to był jeden z pierwszych darmowych hostingów w Polsce. 100 GB, ale nie pamięci, a przestrzeni dyskowej. Jeżeli masz ograniczenie co do rodzaju plików i maksymalnej wielkości jednego maila to nic nie zdziałasz. Podobnie masz konta pocztowe po kilka-kilkanaście giga, ale co z tego jak mail może mieć maksymalnie 10-20 mego.

Ja znalazłem hosting 2ap.pl 1GB pamięci, brak reklam, 10 baz . Moim zdaniem miodzio. Jeśli chodzi o reklamy na friko, to ja zauważyłem, że gdy zainstalowałem tam Joomle lub forum, to reklam nie było.

Mam hosting na friko.pl i na 100% nie ma tam reklam!!

A ten 2ap.pl wydaje się być bardzo dobry(przynajmniej na początku), wypróbuje to sie przekonam!

Hosting na 2ap.pl posiadam od niedawna ,po wpisach na forum widzę że admin stara się jak może, nie ma często spotykanego na darmowych hostingach olewania (czy w ogóle braku jakiego kolwiek wsparcia), poza tym obsługa na prawdę często, na życzenie użytkowników włącza rozszerzenia które na innych hostingach najczęściej są zablokowane. Innym dobrym darmowym hostingiem jest ddl2.pl, niestety od jakiegoś czasu nie można się rejestrować (posiadam tam konto od jakichś czterech lat i nie pamiętam by była chociaż krótka przerwa w dostępie do strony). CBA.pl jak napisał kolega wyżej strasznie wolno działa, yoyo ma reklamy (wersja bez reklam nie posiada MySql).Na prawdę ciężko jest znaleść serwer darmowy o przyzwoitych parametrach, a jak już coś się pojawi to bardzo szybko znika. Miejmy nadzieje że 2ap.pl przetrwa dłuższy okres czasu ;).

Myślę, czy nie przenieść mojego forum na z 2ap.pl do friko.pl, ale zdaje mi się że to chyba nie ma sensu. Chociaż mnie wkurza, że zamiast mojej strony wyświetla się strona kretyn.com.

Dzieje się tak ponieważ masz ustawione złe prawa plików na serwerze,

napisz o tym do admina, on ci pomoże.

Mi też tak pokazywało!

Ale w sensie nie zawsze. Wchodzę na stronę pierwszy raz w danym dniu i otwiera się kretyn.com, a gdy jeszcze raz otworze w nowej zakładce, to otwiera się już moja strona.