Fromatowanie dysku C w systemie Vista

Witam,

zdecydowałam się po raz pierwszy zformatować system, ale wydaje mi się że zrobiłam cos nie tak. Mój komputer to HP Pavilion. Weszłam przez Komputer > zarządzaj > magazyn > zarządzanie dyskami tam mam HP (C:) i Recovery (D:) po kliknięciu prawym klawiszem w C: nie było opcji formatuj dlatego sformatowałam Recovery. Przeczytałam parę poradnikow w których w instrukcjach jest powiedziane żeby podczas startu systemu kliknąć F11, aby w ten sposób przejsc do System Recovery. lecz niestety gdy to robię nie ma żadnej reakcji. Próbowałam już parę razy od nowa włączać, ale każda próba kończy się niepowodzeniem. Z początku myslałam, że to błąd klawiatury bezprzewodowej, ale dalej wszystko jest w porządku, wiec zupełnie nie wiem o co chodzi. Czy możliwym jest, że przez wczesniejsze omyłkowe zformatowanie Recovery nie moge wejsc teraz w System Recovery? Czy jest jakas inna droga na sformatowanie dysku C:?

Proszę o rady : <

No jeżeli sformatowałaś partycję odzyskiwania systemu Recovery, to już raczej nie będzie możliwości odtworzenia systemu z tej partycji.

Jak masz może utworzoną kopię partycji Recovery, na dyskach DVD, to z nich przywróć system. Jak nie to skontaktuj się z producentem komputera, czy jest możliwość wysłania pocztą nośnika z systemem.

Ewentualnie pożycz od kogoś kto by dysponował płytką z takim samym systemem jak twój, wpisz swój klucz podczas instalacji i powinno być ok.

Formatując partycję Recovery usunęłaś sobie najprostszy sposób na odświeżenie systemu… Jest jeszcze cień nadziei, że po zakupie komputera postąpiłaś zgodnie z wyświetlającymi się komunikatami i wypaliłaś dyski odzyskiwania systemu. Jeśli tego nie zrobiłaś to nie pozostaje już nic innego jak pożyczyć od kogoś nośnik instalacyjny z taką samą wersją systemu jaka widnieje na naklejce z certyfikatem i zainstalowanie jej od nowa. Będą Ci potrzebne też wszystkie sterowniki - trzeba je pobrać ze strony producenta i muszą to być sterowniki DOKŁADNIE do Twojego komputera i Twojego systemu operacyjnego. Jeśli nie czujesz się na siłach - poproś o pomoc jakiegoś doświadczonego znajomego albo udaj się z komputerem do jakiegoś serwisu albo sklepu komputerowego.

:roll:

Po pierwsze - nie formatuje się systemu tylko dysk.

Formatowania nigdy nie zaczyna się od wejścia w zarządzanie dyskami i formatowania tam czegokolwiek. Nie było opcji formatowania dysku C: ponieważ na nim działa system więc nie można go sformatować spod systemu. Dla ścisłości Formatowanie jest to proces usunięcia z partycji wszystkich danych.Laptopa przywraca się z partycji Recovery. Więc jeżeli sformatowałaś Partycję Recovery (skasowałaś stamtąd wszystkie dane) to nie możesz teraz przywrócić systemu z tej partycji bo go tam nie ma (skasowałaś go poprzez sformatowanie partycji Recovery). Trzeba było od razu nacisnąć F11 podczas startu systemu i rozpocząć przywracanie nie formatując tej partycji. Jeśli już to zrobiłaś to masz dwie możliwości. Pierwszą możliwość masz opisaną w powyższym poście (zdobycie płytki u producenta albo pożyczenie jej). Jest jeszcze możliwość skorzystania z programu do odzyskiwania danych, i odzyskanie danych z Partycji Recovery z powrotem, ale nie ma pewności, że wszystkie dane zostaną odzyskane, i przywrócenie systemu może się nie powieść.

Okej już zrozumiałam ze zabrałam się do tego zupełnie nie tak jak powinnam. Najchetniej skontaktowałabym sie z HP w tej sprawie, mam im przedstawić swoją sytuacje i w związku z tym poprosić o przesłanie nosnika z systemem czy lepiej żebym od razu zabrała komputer do serwisu?

Ja proponuję najpierw skontaktować się z HP.

HP już nie wysyła bezpłatnie nośników recovery. Można je zamówić odpłatnie i kosztuje to tyle ile usługa reinstalacji systemu w przeciętnym serwisie/sklepie komputerowym.

:roll: