Front end jak zaczać

Witam mam 20 lat. Jestem na kierunku technik informatyk.Przez ten czas nauki w szkole zdążyłem zrobić 2 lata temu kurs webstarter. Jednak ostatnio zastanawiałem co dalej z moją przyszłością podjąłem decyzje ,  że  

zacznę tworzyć strony internetowe.Jednak chciałbym je tworzyć od strony front-endowej.Co powinienem umieć aby móc w przyszłości pracować na tym stanowisku.Od czego zacząć i jak pokierować swój rozwój kariery aby w przyszłości coś z tego było.Co polecacie do nauki jakie książki lub strony internetowe aby to wszystko ogarnąć??Naprawdę chce temu poświecić 100% wolnego czasu bo wreszcie czuje że to jest to co chciałbym robić. Mam nadzieje że pomożecie mimo tego że takich tematów jest wiele to jednak mam nadzieje że zostanę pokierowany na odpowiednie tory i coś z tego będzie.

Przykładowe wymagania na stanowisko Front-End Developer:

  • biegła znajomość HTML, CSS
  • bardzo dobra znajomość Javascript i jQuery,
  • dobra znajomości Adobe Photoshop
  • podstawowa znajomość PHP
  • znajomość frameworku Bootstrap

Zacznij od nauki 2 podstawowych framework’ów CSS’owych, tj. Bootstrap oraz Foundation. Następnie javascript i jquery. Oczywiście nie zapominajmy o CSS3. Jak już wspomniał @wojsmol, znajdź przykładowe wymagania na stanowisko FED i na podstawie tego pogłębiaj swoją wiedzę :slight_smile: W dalszym etapie, zainteresuj się AngularJS / BackboneJS. A i jako edytor do tego wszystkiego polecam SublimeEdit :wink:

Html5 + CSS3 -> SASS / LESS (i podstawy np. Gulpa/Grunta) -> Podstawy JS i JQuery -> Framework CSS jak np. Bootstrap/Foundation/SemanticUI -> Frontend framework jak EmberJS/Backbone/Angular/Aurelia -> Node.js -> TypeScript/CoffieScript (głównie dla szybszego pisania wydajniejszego kodu i lepszej kontroli nad nim) i reszta potem jak ci się spodoba. 

 

 

Gdzie się uczyć? https://github.com/dypsilon/frontend-dev-bookmarks tu masz najlepszą bazę wiedzy.