Frugalware - co sądzicie?

Tak sobie czytam i całkiem ciekawe połączenie slackware i archa a przy tym banalna instalacja. Jednak to jest chyba dość młoda dystrybucja i przed testowaniem chciałbym sie dowiedzieć czy posiada jakies minusy, jak ze stabilnościa. Bo dla mnie to wygląda na idealną tak jak debian dystrybucje dla średniozaawansowanych, ale nigdy nie korzystałem :wink:

debian dystrybucje dla sredniozaawansowanych, ale nigdy nie korzystałem

to grzech! :wink:

co do samej dystrybucji jakoś nie mam przekonania do slacka…, z wyglądu? hehe nie patrzy sie na wygląd bo ten w kazdym linuxie idzie zmienic… chodzi głownie o “jadro”

Poczytaj http://jakilinux.org/linux/frugalware/r … 5-siwenna/ :smiley:

Skopiuję tutaj mój tekst z innego forum dotyczący tej dystrybucji.

Po pierwszym dniu walki:

Dzień drugi:

Dzięki areh, właśnie czytałem gdzieś podobnego posta i chciałem się upewnić.

Ja używam Frugalware od wersji 0.5…

Więc powiem tak:

Jeśli szukasz czegoś bezawaryjnego/działającego zawsze to to nie jest Frugalware

Jeśli ekstytuje Cie, że lada moment może coś paść (najczęściej po update - mi notorycznie pada ipw3945 ale już się przyzwyczaiłem)

Tyle z działania;]

Co do reszty.

Nietypowa konfiguracja ( /etc/sysconfig/xx )

Całe distro jest dość nietypowe, generalnie NIC nie działa tak jak w innych dystrybucjach…

FPM działa dobrze jeśli używasz KDE, bo jeśli jakaś inna aplikacja korzysta z GTK (i to nie daj boże z v 2.x) to sie na 99% zawiesi.

Pod KDE działa… (no bo przecierz nie powiem, że bardzo dobrze.)

Jak jeszcze coś wymyśle to dam znać.

Btw. ale i tak używam tej dystrybucji, bo… jest naprawdę dobra.

Jak się nauczysz jej obsługi/konfiguracji to może miło zaskoczyć, podziała z dwa trzy dni idealnie a potem po update się wywali ;d (wspomniane ipw…)

Co do multimedialności… No nie wiem czy tak wszystko działa.

A właśnie podczas instalki lepiej nie wybierać pakietów, bo w najlepszym przypadku system się zainstaluje ale się nie uruchomi (próbowałem kilka razy i prawie za każdym razem tak było), albo wywali błąd instalacji…

Czyli mówiąc inaczej jeśli masz słabe nerwy to to nie jest distro dla Ciebie…

A jeśli masz żyłkę hazardzisty to jazda;]

btw od wczoraj nei działa mi totem

The program 'totem' received an X Window System error.

This probably reflects a bug in the program.

The error was 'BadMatch (invalid parameter attributes)'.

  (Details: serial 42 error_code 8 request_code 141 minor_code 14)

  (Note to programmers: normally, X errors are reported asynchronously;

   that is, you will receive the error a while after causing it.

   To debug your program, run it with the --sync command line

   option to change this behavior. You can then get a meaningful

   backtrace from your debugger if you break on the gdk_x_error() function.)

Pewnie będzie następny update i się naprawi:)

A właśnie zapomniałbym, ta dystrybucja świetnie uczy szykania zamienników dla programów, dzisiaj działa Gnome z Nautusem, jutro KDE, pojutrze Gnome z Thunarem itd…

hehe dobre Jedrzej :mrgreen: Usmialem sie, to ja jednak moze zaoszczedze transfer 8)

Ale naprawde IMHO jest to Ciekawa dystrybucja…

ale… no właśnie “ale” ;d

Mnie tez zaciekawila, zwlaszcza dzieki pacmanowi i łatwej instalacji, moze z czasem “stwardnieje” i bedzie ok. Arch kiedyś tez miewał problemy ze stabilnoscią, kwestia czasu i dojzenia distra. Dla mnie na razie debian jest wystarczający i zaspokaja moje potrzeby w 100%, ale bardzo lubie wszystko co slackwaro jak i archo podobne i znów testuje jak szalony :wink:

“ta jasne a świstak siedzi…”

ona jest łatwa jak nic w niej nie ruszysz albo ja mam takiego pecha;d

knapik proszę o polskie znaki w pisowni i poprawienie postów.