Fryzura męska

e?

wy tak naprawdę czy tylko udajecie?

nie używam z reguły gumy (chodzi mi o taką do włosów oczywiście :smiley: ) ale raz użyłem tej którą proponuje koszalek i jest naprawdę dobra :smiley:

Kiedyś też sie żelowałem i używałem takiej właśnie gumy. Dobrze trzymała włosy, wszelkie żele do włosów sie chowają przy niej bo to (żele wszelakie nawet te ‘supermocne’ które nie różniły sie prawie od tych zwykłych) w ogóle mi włosów nie trzymało. No ale to było kiedyś i teraz nie gumuję/nie żeluję włosów bo po co? skóra głowy sie niszczy i włosy wysuszają.

Ja bym polecił jeżeli chce sobie ktoś kupić żel to te są bardzo dobre i mocne ale tylko do włosów krótkich maks 4cm

http://www.amora.pl/taft-lycraflex-krem … 12284.html

Polecam. Prawi całe życie używałem, ale gdy są za długie włosy żel jest zbyt słaby;/

dla takich włosów jak tu żel jest niezastąpiony;P

http://ikf.com.pl/irokezy-meskie/

wg. gumy nie są za dobry. To chyba zależy też od rodzaj włosów… Jak ktoś ma sztywne to guma i niego będzie ok.

A jak ktoś ma miękkie to guma się nie sprawdzi.

Hehehe fajna zaleta lakieru jest to, że nie trzeba codziennie włosów myć tak jak w przypadku gumy.

Czasem lakier trzyma aż 4 dni. I włosy wyglądają (i pachną) jakby w tym samym dniu były myte :stuck_out_tongue:

Heheheh jaki temat xD

Walnij sie na 0 8)

Ja ja używam gumy podanej przez koszalka i nie zamierzam przestać. Świetna jest. A włosy mam obcięte na tzw. delfinka, później guma i irokezik na całej głowie.

Temat co prawda już z brodą, ale pozwolę sobie odświeżyć go.

Blockquoteżel, guma i inne wynalazki- przecież po tym tworzy sie sztuczny łupież, wysusza skórę głowy tworząc też ten prawdziwy… Włosy też brzydko wyglądają.

Powiedz mi M4thy5, skąd masz takie wieści? Czytam sobie przykładowo na stronie jednego z producentów kosmetyków do włosów, że:

Najczęstsze potencjalne przyczyny łupieżu to:

nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy
niski poziom higieny osobistej
przebywanie w suchych, przegrzanych pomieszczeniach
nadmierne parowanie (dot. łupieżu tłustego)
stres
nadwrażliwość typu alergicznego
nieodpowiednia dieta (nadmierne spożywanie węglowodanów i tłuszczów nasyconych)
zaburzenia hormonalne (wpływ androgenów na pracę gruczołów łojowych)
predyspozycje genetyczne
zimny klimat (dot. łupieżu tłustego)
Nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy jako jednej z przyczyn powstawania łupieżu zwykle wiąże się z nadużywaniem produktów kosmetycznych do stylizacji, złym doborem i niewłaściwym korzystaniem z kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów (w szczególności szamponu niedopasowanego do rodzaju włosów), zbyt rzadkim stosowaniem i/lub niedokładnym spłukiwaniem szamponów i odżywek, stosowaniem zbyt gorącej wody podczas mycia oraz przegrzewaniem skóry głowy suszarkami i prostownicami.

Źródło: https://www.bionigree.pl/blog/artykuly-kosmetyczne/lupiez-objawy-przyczyny-rodzaje-leczenie

i jakoś nie widzę tam informacji, że żele i gumy powodują łupież. Jeżeli je źle spłuczesz to pewnie pojawi się coś takiego jak łupież kosmetyczny. Nie myl pojęć i nie wprowadzaj ludzi w błąd, nawet jak to jest w dziale rozrywka :slight_smile: