FTP na routerze

Witam!

Mam router TP-LINK TL-WR340G i do niego mam podłączony po kablu komputer stacjonarny z Windows XP i bezprzewodowo dwa laptopy z Windows 7. Chciałbym mieć możliwość udostępnienia pliku np. na laptopie wrzucam plik do odpowiedniego folderu i mógłbym go pobrać na komputer stacjonarny. Jak zrobić takie połączenie?

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!

Na tym routerze nie postawisz serwera ftp.Musisz albo kupić inny router lub postawić normalny serwer .Możesz też zainteresować się urządzeniami typu NAS.

POMOCY,PROSZĘ SZYBKO!! takie zwroty nie mają sensu każdemu się spieszy http://rtfm.killfile.pl/

1. W moim routerze gdy klikasz virtual server to masz do wyboru min. FTP tylko ja nie wiem jak go skonfigurować SCREENY:

screenrouter1.th.png

screenrouter2.th.png

2. A jakoś inaczej da się udostępnić pliki przez router?

@pcziomal

Nie wiesz nie mieszaj.Funkcja virtual servers służy tylko i wyłącznie do przekierowania połączenia na serwer,a nie do udostępniania plików.Na tym routerze nie da się postawić serwera FTP.

:frowning: No nic trudno :frowning:

Do tego naprawdę potrzebny Ci serwer FTP? CIFS (SMB) Ci nie wystarczy (czyt. udostępnianie plików w systemie Windows)? Chyba, że chcesz udostępniać pliki całemu światu? Ale z tego co piszesz, to chcesz udostępniać tylko w LANie.

Pozdrawiam!

Tak już mam! Pół godziny kombinowałem ale udało się - tak jak napisał roobal poprostu udostępniłem folder :slight_smile: Dzięki wszystkim za pomoc

_________________

Temat zamykam