FTP na ST510 i NEO

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam problem z serwerem FTP i mam nadzieję że ktoś mi pomoże na tym forum :slight_smile:

A więc mam Neostrade i modem+switch SpeedTouch 510 (thomson). Wpadłem ostatnio na pomysł żeby założyć serwer FTP, obczytałem mniej więcej co i jak, założyłem domenę no-ip (żeby rozwiązać problem zmiennego IP), przekierowałem port 20 i 21 na swojego kompa i odpaliłem serwer (próbowałem różnych programów). Efekt jest taki, że działa tylko w sieci lokalnej, a poza nią nie… szukałem na wielu forach itd. ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania swojego problemu… Liczę na Waszą pomoc :slight_smile:

z góry dziękuję i pamiętajcie, liczę na Was :smiley:

A jak próbujesz dostać się na dysk.

Ja wpisuję Twój adres w przeglądarkę i mam monit o hasło, którego nie znam :twisted:

Więc może działa tylko o tym nie wiesz :slight_smile:

:okulary:

Witaj, ja właśnie znalazłem sposób żeby to zadziałało. Też mam neo i router taki sam jak twój. Jeśli twój problem jest ciągle aktualny to odpowiedz bo niechce mi się teraz wszystkiego opisywać :slight_smile:

mam pytanie jeszcze. Czy to prawda, że na mój serwer, uruchomiony za NATem w trybie pasywnym nie mogą wejść osoby również znajdujące się za NATem? Czy to jest niemożliwe? Pytam bo gość od informatyki u mnie w szkole powiedział że tak się nie da :?

Nieprawda.

Ponieważ ja jestem za NAT’em i jakoś jest OK, co mogliśmy sprawdzić w praktyce, korzystam z routera.

Samo powiedzenie, że tak się nie da niczego nie tłumaczy.

Jeśli się nie da, należy przedstawić przyczyny, ale najważniejsze, należy sprawdzić to w praktyce, gdyż praktyka nie zawsze idzie w parze z teorią.

Jeżeli prawdą by było, że będąc za NAT’em nie można uzyskać połączenia z Twoim serwerem w trybie pasywnym, to ja nie mógłbym połaczyć sie z Twoim serwerem, a jak wiesz połączenie jest skuteczne.

Pozdrawiam :okulary: