FTP w pliku wsadowym

Witam!

Od pewnego czasu próbuje rozwiązać problem z logowaniem się na konto ftp przez plik wsadowy (*.bat). Jestem autorem pewnej strony internetowej i dość często kopiuje pliki na serwer FTP. Czytając różne fora opisujące ten proces logowania doszedłem do pewnego stanu:

Utworzyłem 2 pliki pierwszy z nich to plik wsadowy, w którym wpisałem: ftp -s:ftp.txt w drugim pliku (ftp.txt) wpisałem:

open www.awdc.yoyo.pl

awdc.yoyo.pl

haslo

Program podejmuje próbę logowania, ale za każdym razem jest ona negatywa nie wiem, w którym miejscu popełniłem błąd. Proces wysłania pliku, to odniesienie się do pliku przez polecenia put D:\folder\plik Proszę o pomoc w zalogowaniu się na konto przez plik wsadowy. O to zdjecie logowania sie do konta ftp http://www.awdc.yoyo.pl/zdjecie.png

Masz tak:

Ma być tak:

Nie w taki sposób nie działa nawet próba logowania przez IE 5 + trzeba wpisywać www.awdc.yoyo.pl przez wiersz poleceń też.

Wygląda na to, że jest problem z kodowaniem znaków przy haśle. Czy twoje hasło zawiera polskie litery albo inne dziwne znaki?

Lepiej ściągnij SmartFtp lub jego odpowiednik z opensource FileZilla tam możesz ustawić synchronizacje z folderem, więc program sam będzie wiedział co trzeba skopiować.

Hasło nie zawiera polskich znaków.

Możliwe że twój plik zawiera znaki specjalne które potrafi umieścić w pliku notepad.

Stwórz plik ftp.txt jeszcze raz w następujący sposób.

copy con ftp.txt

open www.awdc.yoyo.pl

awdc.yoyo.pl

haslo

Jeżeli z tym serwerem, użytkownikiem i hasłem działa ręcznie to z tak stworzonym plikiem zadziała na 100%.

OK sposób który przedstawiłeś prawie zadziałał. Problem tkwił w znakach specjalnych Entery które polecałeś są zbędne należało po prostu przepisać jeszcze raz ten kod źródłowy. Musze przyznać iż spotkałem się kiedyś z podobnym przypadkiem, ale znaki były widoczne w oknie wiersza poleceń / MS-DOS więc nie przypuszczałem, że może mieć coś wspólnego z tym problemem. Bardzo ci Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu! =D> :smiley: