Ftpaccess nie chce działać

Cześć. Chciałbym ograniczyć dla jednego z userów możliwość zapisu itd. na serwerze ftp (directadmin, hosting współdzielony), a pozostawić jedynie opcję downloadu zamieszczonych tam plików. Próbowałem zrobić to poprzez ftpaccess, ale coś nie chce to działać. Nie wiem, czy źle to robię, czy źle umieszczam plik, ale kompletnie nic się nie zmienia.

Skorzystałem z poradnika Using .ftpaccess files - Online manual | ICDSoft robiąc plik .ftpaccess (nie wiem, trzeba go specjalnie jakoś zrobić, czy jak?) wstawiając najprostsze:

<Limit READ>
AllowUser nazwa_usera
DenyAll
</Limit>

Oczywiście jako nazwę usera podałem odpowiednie konto, zarówno samo jak i z „@domena.pl”. User ma dostęp do konkretnej ścieżki na serwerze, wgrałem tam plik i nic, uploadować możedalej, wgrałem o poziom wyżej - tak samo, wgrałem do głównego katalogu www - to samo. Jakby nic się nie zmieniało. Może być tak, ze to jest zależne od hostingodawcy, czy to powinno działać na każdym hostingu jak htaccess? Jak to zadziała to powiniene w trakcie uploadu otrzymac jakiś błąd (nie wiem czego się spodziewać, jakiś numer błędu, komunikatu)?

Będę wdzięczny za pomoc.

A serwer ftp nazywa się jak?
Rozumie pliki ftpacces? Przeładowałeś konfigurację?

Zacznij od polecenia

<Limit ALL>
DenyAll
</Limit>

Wtedy będziesz wiedział czy ftpaccess działa