Fujitsu AH531 matryca piszczy

Posiadam laptopa Fujitsu AH531 od 5 lat, dosyć stary sprzęt ale działał bez zarzutu. Zazwyczaj pracuję na monitorze zewnętrznym, ale zauważyłem że po odłączeniu go matryca piszczy. W zależności od ustawień jasności wydaje dźwięki od basu do wysokich pisków. Czym może być to spowodowane? Czy mam się obawiać że któregoś dnia matryca (a może i laptop?) padnie na amen przez to?

Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, żeby matryca piszczała. Może w starszych typach matrycy mógł piszczeć inwerter…

Wg mnie bardziej to wygląda na “zwarcie” na płycie głównej. Jak odłączasz zew. monitor, to prawdopodobnie przełączy się karta grafiki na integre (przy powrocie na matrycę laptopa). Nie chcę nic wyrokować, ale jeżeli wcześniej tak nie było, to można się pokusić o jakaś diagnozę w serwisie.

[Przemek]

1 polubienie

Wygląda na padający inwenter lub może wilgoć i przetwornica inwentera wydaje takie dźwięki. Wygrzej na najwyższej jasności kilka godzin i może problem zniknie?

1 polubienie

Być może inwerter jest dobrym tropem, matryca jest dosyć stara, znalazłem umiejscowienie go w laptopie, wydaje się jakby dźwięki z niego dochodziły.
Z tym odłączaniem monitora źle się określiłem. Nawet jeśli uruchomię bez zew. monitora to i tak piszczy.Spróbuję go jeszcze rozkręcić, może przeczyszczenie coś pomoże. Patrzyłem za inwerterem do wymiany, niestety nic nie widzę do tego modelu :frowning: