Fujitsu Amilo Pro v2030d

Witam posiadam Laptop dziadka fujitsu tak pomyślałem żeby go ulepszyć bo na pewno części nie są drogie… A tnie się na internecie teraz… Ma on służyć dla dzieci do oglądania filmów…
chce wsadzić w niego najlepsze części jakie dam rade kupić.
więć teraz pytanie ile max dam rade wsadzić w niego ramu
i czy jest jakiś procesor który posiada dwa rdzenie i ma taki sam soket??? jeśli nie ma proszę o model najlepszego procka dla tego laptopa z góry dzięki :slight_smile:

Maksymalnie do 2 GB DDR2 SDRAM. Co do CPU na tym cokole, to zajrzyj tutaj:
http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20479%20(mPGA479M).html
Jest to jednak duże ryzyko, że “staruszek” może nie ruszyć po błędnej wymianie procesora.
To laptop z czasów Windowsa XP i chyba tylko na tym systemie może pracować?

dzięki obecnie też jest na nim windows xp

Mam Amilo V2512. W teorii też 2GB RAM, w praktyce udało się wsadzić 3GB. Procek też lepszy (T3400 zamiast T2330). Wydajność wzrosła delikatnie, ale…

… to lapek stworzony pod Vistę. Twój jest pod XP. Wg mnie szkoda pary w gwizdek. Lepiej rozejrzeć się za czymś nowocześniejszym niż ulepszać emeryta. Jego czas już minął.

a może takie pytanie do ciebie jaki procesor ty byś wybrał jeśli chodzi o x2 na przykład celeron jeśli jest bo w tym laptopie właśnie siedzi celeron :slight_smile:

ale lepszy laptop niż ten nie jest potrzebny :slight_smile: to tylko do filmów na internecie najbardziej zależy mi na wsadzeniu w niego jakiegoś 2rdzenia

Oj nie! Nie proponuję nikomu procesorów. To zbyt duże ryzyko. Sam kieruję się listą dopuszczalnych procesorów do danego komputera (płyty głównej) ze szczególnym zwróceniem uwagi na kwestie chłodzenia.