FUJITSU E5645 i AMD X6 FX-6300 3.5GHz?

Witam. Planuję zakup komputera którego mógłbym ulepszyć. Moim wybrańcem jest FUJITSU E5645, chciałbym w niego włożyć procesor AMD X6 FX-6300 3.5GHz AM3+ lecz nie jestem do końca pewien czy będzie on pasował do płyty głównej która jest w środku. Płyta główna nosi nazwę FUJITSU-SIEMENS D2984 BTX posiada Socket am3 a procesor posiada socket am3+ czy to będzie pasowało? Proszę o pomoc.

Tak, będzie działać, można je łączyć :slight_smile:

Tutaj masz cytat z wikipedii na ten temat:

 

 

https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/Publications/public/ds-ESPRIMO-E5645-E85.pdf

 

Nie będzie pasować. Podstawowe pytanie co Ty chcesz ulepszać “z g… bata nie ukręcisz” te komputery nadają się do wyświetlania pulpitu.

Nie będzie. Nie wprowadzaj w błąd.

Skąd to stwierdzenie że nie będzie pasować ? wszędzie pisze że właśnie pasuje. Nie mówię że nie masz racji, oświeć mnie :wink:

Rzeczywiście masz rację powinno chodzić źle spojrzałem mój błąd. Kolejna kwestia to w tą konserwę włożyć FX-a to będzie pewnie dodatkowy grzejnik w domu :slight_smile: Jak już napisałem powyżej takiego czegoś się nie modernizuje.

 

Nie baw się w komputery biurowe, bo to strata czasu i kasy. Lepiej uzbieraj na coś porządnego bo dorzucanie nieco szybszych komponentów do słabego sprzętu to wyrzucanie kasy w błoto. 

 

To ja tak w ramach oświecenia: to że CPU da się włożyć, nie jest równoznaczne z tym, że CPU ruszy na danej płycie głównej. W tym przypadku - nie ruszy. Dodatkowo - jak już koledzy napisali - pakowanie czegokolwiek w taki komputer mija się z celem.

To prawda, nie ma żadnego sensu pakowania w niego, muszę się zgodzić. No i właśnie dlatego kocham to forum, ciągle nowych rzeczy się można dowiedzieć. Dzięki za objaśnienie, byłem pewny że da rade ruszyć :wink:

 

To się za bardzo nie zakochuj bo nadprodukcja postów prowadzi do uzależnienia i późniejszego zawodu.

Hehe, sądzę że już jestem od niego uzależniony, ale sprawia mi ogromną przyjemność udzielanie się i pomaganie tutaj więc raczej nie mam zamiaru przestawać :wink:

Się chłopaki rozpisaliście :stuck_out_tongue_winking_eye: Dzięki za info bo byłem o krok od kupienia tego komputera, całe szczęście że tu zajrzałem w czas ;) 

Moja inspiracja zaczęła się od tego filmiku który tu wam wysłałem akurat trafiłem na dość taniego fx-a kosztował jedynie 250zł więc wolałem tutaj się poradzić, może wy macie jakieś propozycje na złożenie taniego komputera w granicach 500zł do grania w nowe gry, nie muszą być w najlepszej jakości ale też żeby fps-ów nie zabrakło :slight_smile: jakieś propozycje ? :) 

 

Bez szans za takie pieniądze. Używana karta graficzna do grania w nowe gry w średnich/niskich detalach to wydatek rzędu 500zł.