Fujitsu P702 podłączenie dwóch monitorów

Witam !

 

Mam pytanie.

 

 

Posiadam notebooka Fujitsu P702 - rozważam podłączenie dwóch monitorów w celu ułatwienia swojej pracy.

 

Jak poradzi sobie z tym karta graficzna i cały sprzęt? Jest to sensowne rozwiązanie? Bo rozważam takie rozwiązanie dla swojej firmy.

 

 

 

Pozdrawiam.

Nie poradzi sobie - integra intela wyświetli obraz albo przez display port, albo przez d-sub. Będziesz potrzebował dodatkowej karty graficznej.

Jesteś pewny? Patrzyłeś na specyfikację tej karty? czy z góry ją spisałeś na straty bo jest na układzie zintegrowanym

Mam Intela HD3000 na Samsungu 530U3B i działa mi jeden monitor na D-Sub, a drugi na HDMI. Aby były oba aktywne naraz ekran laptopa musi być wyłączony.

Działa to tak, że w trybie “rozszerz” mam obraz na laptopie i VGA, a w trybie “tylko drugi monitor” mam na HDMI i VGA.

 

Gdzie HDMI to 1920x1080, VGA to 1280x1024, a laptop 1366x768.

 

W panelu sterowania karty Intela można ustawić który z monitorów jest “primary”, a który “secondary”.

 

HD4000 powinna pozwalać nawet na 3 monitory, ale to już jest nieco bardziej wymyślna konfiguracja: http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-033714.htm

W takim razie interesuje mnie kolaboracja dwóch monitorów, które płynnie byłyby w stanie działać na tym notebooku.

Jakie był byś w stanie mi zaproponować ?  Jest tutaj jedno wyjście D-SUB i jedno Display pro

No tak… ekranu laptopa nie wygaszałem, tak to może i zadziała, tylko pytanie - po co kupować dwa wyświetlacze żeby odłączyć trzeci (jeżeli jest stacja dokująca to ewentualnie może mieć sens).

Sugerujesz pracę na podłączonym monitorze i aktywnym ekranie laptopa?

Jest fizycznie taka możliwość? Jak to zrobić? 

Jeden monitor + ekran laptopa - tak, oczywiście. Wystarczy podpiąć kabel, ustawić rozdzielczość i położenie monitorów wzgędem siebie, zaznaczyć rozszerzenie pulpitu (zamiast klonowania) i gotowe.

Jaki monitor polecicie conajmniej 19’+ ? Możliwie jak najtańszy.