Fujitsu Siemens Amilo L1310G nie włącza się

Podczas normalnej pracy obraz uległ “zamrożeniu”, laptop dał się wyłączyć tylko przez przytrzymanie przycisku zasilania. Teraz nie chce się włączyć.

  • pali się zielona kontrolka zasilania

  • działa wentylator

  • kontrolka dysku przy włączaniu mruga dwa razy i później się już nie włącza.

  • przy starcie matryca jest ciemna

Czy słusznie podejrzeeam twardy dysk?

Jakby padł dysk to działałby bios. Najpierw sprawdź na zewnętrznym monitorze czy jest obraz jak tak to matryca bądź inwerter. Jak nie działa to mostek północny czyli laptop na śmietnik naprawa nieopłacalna.

Jak inwerter to wystarczyłoby poświecić latarka na ekran :slight_smile:

Dziękuję za pomoc. Na obczyźnie nie bardzo mam jak posprawdzać, ale matryca jest raczej ok. Przed awarią ładnie świeciła, tylko wszystko uległo “zamrożeniu”. Po resecie już się nie włącza. Załącza się tylko wentylator (działa non stop), a kontrolka od HDD mruga dwukrotnie (za każdym razem) i gaśnie. Wyłączenie możliwe tylko przez długie wciśnięcie przycisku zasilania.

Muszę kupić laptopa… :frowning:

To wyjmij twardy dysk i sprawdź co się stanie przy uruchamianiu. Spróbuj też - bez twardego dysku - wejść klasycznie do BIOSu (chyba klawisz F2 na starcie) tak, żeby zobaczyć jego okno. Chodzi o to, czy działa matryca i karta graficzna.

Po wyjęciu twardego dysku, przy próbie uruchomienia, objawy są dokładnie jak opisałem. Ekran jest kompletnie czarny. Może to rzeczywiście karta graficzna. Taka czy inaczej, jej już chyba nie wymienię.

Sprzedaj jako uszkodzony za kilka złotych matryca sprawna, może bateria w niezłym stanie, zasilacz, obudowa, klawiatura itp. około 200zł dostaniesz. Oczywiście dysk jeszcze zależy ile GB i jak bez badów około 100zł.

Jeszcze raz dziękuję.