Fujitsu-Siemens Amilo M7440G nie widzi baterii

Witam mam problem z baterią na laptopie Fujitsu-Siemens Amilo M7440G

Laptop nie widzi baterii ( w mierniku energi pisze że bateria jest nieobecna ) , ( w everescie - Brak bateri ) , ( Menadżer urządzeń nie wiem czy widzi jest takie coś 26752374.jpg

Z tego co wyczytałem na innych forach to pisało coś o tym że Windows mógł się zainstalować na lapka jako stacjonarny , ale zrobiłem kolejnego formata ( Win xp pro + s. pack 3 ) i dalej nic… Instalowałem sterowniki do laptopa ze strony producenta i takie co znalazłem z google … Niestety nic nie pomogło … Może ktoś kto sie na tym zna i mógł by pomóc lub ma jeszcze jakieś triki co do tego problemu to bardzo bym był wdzięczny o info …

Dodam że poprzedni właściciel powiedział że laptop zawsze chodził na kablu nie używał go jako przenośnego … laptop jest w dobrym stanie także bateria i nie widać oznak otwierania jej lub grzebania …

Jeśli potrzebne będzie komuś jakaś informacja dodatkowa na temat laptopa to proszę powiedzieć tylko co …

Z góry dziekuje

A na jakiej podstawie twierdzisz że jest w dobrym stanie ??

Na podstawie jej wyglądu ??

Bateria jest z pewnością “zajechana” przez poprzedniego właściciela laptopa.

…i to pewnie fakt, ponieważ, jak wynika z obrazka Menadżera Urządzeń, wszelkie urządzenia związane z baterią są zainstalowane i działają.

Natomiast (poza tematem), brak Ci sterownika od jakiegoś urządzenia " masowego" (pendrive, card reader lub coś podobnego?). Zaznacz tę pozycję i z górnego Menu zaktualizuj ten sterownik (pewnie się nie uda?), lub najlepiej pobierz i zainstaluj odpowiedni ze strony firmowej: http://support.ts.fujitsu.com/pl/support/downloads.html

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej Chipset?

Sprawdź co wykaże po instalacji BatteryBar 3.5.2.1

No niestety tak na podstawie wyglądu … Wydaje mi się że gdyby bateria była zajechana to i tak laptop by ją widział tylko nie miała by żadnej mocy czyli po odłączeniu zasilacza laptop by padał … ( Tak już miałem w innym laptopie co baterii nie szło naładować tak żeby chociaż trzymała minutę ) Ale laptop ją widział … Albo by widział tylko że jest cos podpięte ale uszkodzone ?

Tak instalowałem ze strony producenta i z google … Chyba że instalowałem złe ;/ jeśli ktoś by miał sterowniki dobre , działające to prosił bym o linka

Dane płyty :

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 735, 1600 MHz (16 x 100)

Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS AMILO M Series

Mikroukład płyty głównej Mobile Intel Alviso-G i915GM

Pamięć fizyczna 502 MB (DDR2-400 DDR2 SDRAM)

Typ BIOS’u Phoenix (11/23/05)

Zainstalowałem i pokazuje mi " 0,0% Brak baterii "

Chyba jednak jest “zajechana” :frowning:

A co z Kontroler magazynu masowego?

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki ?

Jeżeli nie masz Windows XP Service Pack 3

  • zainstaluj.

Zainstalowałem wszystko ze strony producenta i jeszcze jakieś dodatkowe ale nic nie pomogło na zlikwidowanie problemu z " Kontrolerem magazynu masowego " …

Zrobiłem znów formata ( WIndows xp pro + service pack 3 ) I jak na razie nie instaluje żadnych sterowników … Poczekam aż może ktoś by mi podał jakieś pewne sterowniki …

Żeby to zrobić, to musisz podać obrazek Menedżera Urządzeń z pozycjami zaznaczonymi pytajnikami lub wykrzyknikami na żółto.

Najbardziej by mi zależało to do płyty głównej

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 735, 1600 MHz (16 x 100)

Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS AMILO M Series

Mikroukład płyty głównej Mobile Intel Alviso-G i915GM

Pamięć fizyczna 502 MB (DDR2-400 DDR2 SDRAM)

… Jak czegoś nie bede mogl znalezc to dam znać

Sprawdź

Chipset (instalujesz w pierwszej kolejności) :

http://support.ts.fujitsu.com/download/ … CE3DD11944

instalacja - kliknij aby powiększyć :

setupkn.th.jpg

Reszta sterowników :

http://www.sterowniki.poldruk.com/fujit … vt2349.htm

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

Dzieki za miłe chęci ale niestety instalowałem właśnie te same sterowniki … No ale cóż zrobiłem kolejnego formata i zainstalowałem wszystko z nadzieją na lepsze i że aby ta bateria mi mignie ale dalej lipa ;/ …

A co do “Kontroler magazynu masowego” to dalej nie jest zainstalowane … Chociaż już instalowałem wszystko z strony producenta ;/

Dodane 11.10.2011 (Wt) 4:04

Nie wiem co sądzicie o programie DriverAgent ale sprawdziłem nim komputer i mam niby 18 złych sterowników ;> A wszystkie były ściągane od producenta

asasast.jpg

To nie jest dobry sprawdzian. Można się przy nim nabawić kompleksów, chociaż orientacyjnie przydatny.

Lepiej pobrać i zainstalować Slim Drivers: http://www.dobreprogramy.pl/SlimDrivers … 25819.html

tak miałem go i jeśli sie nie myle jest to program co automatycznie i darmowo pobiera sterowniki i instaluje ? … Wiem że po zainstalowaniu sterowników tym programem też pokazywało w “Driver Agent” że mam około 40 % BAD DRIVERS ;/