Fujitsu Siemens, czy utracę gwarancję po wymianie ram...?

Witam kupiłem se tego laptopa co mam w podpisie.

Mam po spodem dwie płytki plastikowe pod którymi jest: pod pierwszą twardziel, pod drugą ramy, procesor, chipset…

Mam dwa pytania pierwsze:

Czy po zdjęciu tych klapek utracę gwarancję ? nie ma na nich naklejonych jakiś plomb czy czegoś podobnego i czy utracę gwarancję jak wymienię ramy czy twardy dysk?

Drugie pytanie:

Brakuje mi jednej śrubki od tej głównej obudowy laptopa (nie od tych płytek plastikowych) tylko od całej obudowy.

Czy w razie jak chciał bym reklamować czy coś… to czy może to być problem? (nie odkręcałem tej śrubki w 100%, ale serwis pewnie i tak nie uwierzy…)

Laptopa kupiłem jakieś 3 miesiące temu.

I jeszcze jedna sprawa. Po odkręceniu plastikowej płytki od ramów zauważyłem, że od drugiej strony jest przyklejona taśma która pewnie tam zakrywa styki. Najlepsze jest to, że na zakończeniu tej taśmy jest przyklejona do niej czarna śrubka (zonk) nie mam pojęcia od czego ona jest myślałem, że może od tej obudowy właśnie… ale nie ! jest za krótka i nie łapie gwintu :confused: to przykleiłem ją tam z powrotem :smiley: bo co … jakieś ciekawe sugestie co do tego :>

Z doświadczenia wiem, że w laptopie musi być przynajmniej jedna fabryczna kość pamięci gdybyś go oddawał do serwisu, ale nic nie stoi na przeszkodzie by dołożyć RAM

Może brakuje tylko śróbki pod napędem cd/dvd a dokładnie pod taką wysówną “klapką” w napędzie , jest to śróbka zabezpieczająca napęd przez demontażem, zazwyczaj po zamontowaniu napędu śróbki tej nie przykręca się.

ja mam dwie kości po 512 wsadzone fabrycznie już i co za tym idzie brak wolnego miejsca ale tak myślę, że te ramy wyciągnę wsadzę 2GB po 1 GB na jeden slot. A w razie gdybym miał reklamować kompa to przełożył bym te stare ramy?? Czyli z tej wypowiedzi ogólnie wnioskuję, że po odkręceniu tej klapki nie tracę gwarancji??

Co do drugiej wypowiedzi to to śrubka nie od dvd-rom gdyż ona jest zaraz obok toutch pad-a, a dziś też dokręcałem śrubkę na rogu obudowy bo już się poluzowała… hehe tylko zastanawiam się czy przyczepią się do tego, że nie mam tej śrubki, jak miał bym oddawać na gwarancję?

Nie. W tej chwili chyba żaden producent nie ogranicza możliwości dołożenia pamięci RAM

to super a jak sprawa ma się z twardym dyskiem ? i z tą śrubką jeszcze ? :slight_smile: