Fujitsu Siemens ESP E3510 - Problem z uruchomieniem


(Butcher696) #1

Posiadam PC - Fujitsu Siemens ESP E3510 - dostałem go z ojca pracy za darmo ,służył w firmie od nowości do aż wymiany i leżał w magazynie parę lat i do momentu kiedy go zabrałem

PC myślałem że jest cały ,ale po otwarciu widać że dysk i ram został zabrany. Komputer uruchamia się słychać prace wentylatorów ale jedynie sygnalizuje kodem błędu dźwiękowym.

FILM : https://youtu.be/jy96hlLVYmk

ZDJĘCIE

Sprawdzalem bez monitora ,z i brak obrazu ,z peryferiami jak i bez - według beep code listy niby to wina Ramu lub grafiki . Kombinowałem z peryferiami i bez i zawsze tak samo jak bez niczego na filmie. Umieściłem w środku kość ramu jedną w slocie 1 czy 2 i to samo nic nie pomaga . (choć tego ramu nie jestem pewien czy działa sprawnie akurat mam setki różnych rodzajie SDIM ,DDr1/2/3 ale - 2 skonczyły się mi i została mi ta jedna kośc która chciaęłm wykożystac ale nie jestem jej tej sztuki bo pochodzi z magazynu tego samego co brałem pc i możliwe że nie działa ) a akurat tamte pc co mają DDr2 nie mam pod reką i jedynie pozostaje mi dla pewności zakupić jakaś w przyszłości.

Generalnie zastanawiam się czy ten PC jest sprawny , anie rozumiem tego beep code do końca w tym przypadku.


(Butcher696) #2

Podpowiedzniano mi nie wiem czy to prawda takich biurowców nie miałem ,nigdy w zyciu . A ramu miałem setki o ile były sprawne no namy czy markowe można było przekladac od pc do pc byle standardem .

Podpoiwdziano mi zeby szukac typowo do FS tych biórowców

Postaram się znalesc taka sztuke i sprawdzic


(Butcher696) #3

Wiele lat miałem stacionarki i przekladamlem byle pasowalo standardem ramy i zawsze dzialalo ,a widac biorowe pc sa specyficzne i wybredne albo tak zrobione.

PC sprawny - wymagane jest Ram DDr2 o znaku 2Rx8 lub 1Rx8

Umiescilem 1GB Nonama DDr2 2Rx8 i odpalil bez problemu normalnie ,do 2 slotu dodalem Samsunga 1GB DDr2 1Rx8 i zaden problem widzi normalnie 2GB i odpala sie bez problemu