Fujitsu siemens esprimo e420 e85+ - klucz do Windows 7

Witam. Posiadam sprzęt jak w temacie. Uległo uszkodzenie dysku. Brak możliwości odzyskania danych z dysku. Nigdzie na obudowie nie ma licencji na Windows 7 więc na nowym dysku nie mogę aktywować Windows 7.

Czy ktoś wie na temat tej licencji gdzie może się znajdować?

Jak dasz rozwiąż problemy z licencją to nie pociągnie z płyty głównej? U mnie w robocie były na obudowie BTW.

W jakim sensie rozwiąż problemy z licencją?

Jeżeli tak komputer był z preinstalowanym Win 7 to nie potrzebny ci klucz. On nawet o niego nie poprosi tylko ci go pobierze z biosu. Możesz też odsyskać klucz z Biosu (podejrzeć) - Potrzebny ci do tego program firmwaretablesview lub RwPortable
Jak nie był preintalowany to kupa.
Na takich z win pre. instalowałem dużo razy (zawsze jak kupuje do wywalam i stawiam na nowo) i nigdy klucza nie wołał i sam sobie pobrał. On się aktywuje z biosu a nie z netu.

To był OEM bo we właściwościach było logo Fujitsu. I system nie pobrał klucza z BIOS.

Ale zobacz VRwPortable czy masz klucz biose. Jest gdzieś na począdku pliku. Jak nie ma to kupa. A żadał Ci przy instalacji klucza?

Fujitsu to logo płyty głównej a nie windows

Brubowałeś zaintalować taką zamą wersje systemu i co sie stało

Plik iso jest pobrany z tą samą wersję jako oryginalny obraz płyty.
Czyli Windows 7 Pro.

Taki sam 32 lub 64
Intalujesz i co sie dzieje
Żąda klucza przy instalacji?

Nie żąda klucza przy instalacji.

No to k…wa jak nie żąda to se poprał klucz bo inaczej by żądał. A skąd wierz ze się nie uaktualnił. jak nie to wgraj sterowniki i podłącz do neta

Jest podłączony do internetu. Są pobrane sterowniki.
Ale nadal jest informacja, że pozostała ilość dni do aktywacji. Więc nie jest aktywowany.

Sprawdz co jest w System P ster.

Dobra. Ostatnia próba.
Użyj tego. https://www.download.net.pl/jak-legalnie-aktywowac-windows-7-na-laptopie-bez-klucza-z-naklejki/n/11674/
Jak nie zadziała to nie miałęś spisanego klucza i nic nie zrobisz

Ja mam dla ciebie inne rozwiązanie:
https://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Na szczęście znalazłem płytę z partycją recovery. Temat można zamknąć.