Fujitsu siemens Lifebook C1020 karta WiFi

Siemka.

Zakupiłem sobie kartę WiFi na port Mini PCI bo nie miałem wbudowanej. Mam pytanie gdzie są wtyczki do anteny bo ich tu nigdzie nie widzę poza tym ze jest tu jakaś żółta osłonka chyba z kablem. Bardzo proszę o pomoc w tym przypadku.

Karta wifi to :

Intel PRO/Wireless 2200BG Network Connection

Laptop : Fujitsu Siemens Lifebook C1020

Zdjęcie karty i tego kabelka ( przepraszam za jakość zdjęcia bo jest zrobione telefonem):

http://imageshack.us/photo/my-images/3/70530186.jpg/

Pozdrawiam.

Jeśli 3 kabelki (mogą być 2 - zależy do jakiej karty przygotowana była antena) nie są wyprowadzone w miejscu gdzie wpina się kartę, to nie masz wbudowanej anteny, która mieści się w górnej klapie między obudową a matrycą (taka srebrna folia dowolnego kształtu i wielkości, z dolutowanymi odpowiednio 3 kabelkami - w jednym lapku mam wielkości całej matrycy 17" do Fujitsu dokupiłem taką co była znacznie mniejsza i w kształcie litery T) - działa dokładnie tak samo :slight_smile:

Ja mam ten model (Fujitsu Siemens Lifebook C1020), fabrycznie WiFika w nim nie było i jak chciałem sobie dodać kartę, to musiałem sobie jeszcze dokupić na szrocie komputerowym taką antenę. Pasują z dowolnego modelu, dowolnego producenta, byle matryca nie była mniejsza niż 15" - 16" bo inaczej kabelki nie sięgną gdy będziesz je układał w obudowie by podpiąć do karty. Może być i z większego ale będziesz musiał ją przyciąć do rozmiaru, który zmieści ci się w obudowie. Jeśli w obudowie masz jakieś duże wypukłości to w tych miejscach możesz zrobić wycięcia lub otwory w antenie. To nie wpłynie na jej pracę.

To jest bardzo prosta instalacja. Rozkręcasz górną klapkę, odkręcasz i wyjmujesz matrycę (kabelki mogą pozostać w zawiasie), układasz kupioną antenę “na dnie” górnej obudowy i przyklejasz dowolną taśmą klejącą.

Przeprowadzasz kabelki przez ten sam zawias co biegną kabelki od matrycy i wprowadzasz w odpowiedni kanał w głównej części laptopa. Musisz się przyjrzeć, tam będzie widać którędy da się go poprowadzić by wyszedł prosto na kartę, która jest od spodniej strony.

Jeśli napisałem coś nie jasno pytaj śmiało :slight_smile: