Fujitsu Siemens Lifebook u series i5 8th gen Instalacja Windows innej wersji

Cześć,
Fujitsu Siemens Lifebook u series spesc:.
CPU i5-8250U
GPU Intel HD Graphics 620
8GB ram
SSD m.2 512 GB
Windows 10/11Pro
Matryca/wyświetlacz 14.1 cala FullHD (1920 x 1080)

Edit.
Jak wrócę do domu to zapodam jaki model o ile to ważne :sweat_smile:

W biosie jest klucz do W10 lub W11 ( nie pamiętam dokładnie do którego ) Pro.
Czy jest możliwość żeby zainstalować np wersje Home?
W jaki sposób zainstalować inną wersje W10/11 ?

Tak, trzeba kupić nową licencję.

Po co? Pro ma te funkcje które ma Home. W PRO masz np. Azure Active Directory czy szyfrowanie BitLocker. Nie musisz korzystać.

Bardzo zabawne.
Jak nie chcesz pomagać a jedynie wbić sobie kolejny komentarz to daruj sobie takie pisanie.
Mam klucz do wersji Home :wink:

Z ciekawości chce spróbować czy jest taka możliwość. Instaluje się tylko wersja Pro a chce spróbować innej.

Na Lenovo G50-30 zainstalowałem W7 Home bo byłem ciekaw czy da radę a później wróciłem do 8.1 bing ( klucz w biosie ma do 8.1 bing).

Zainstaluj bez klucza. W tym celu pobierz sobie obraz w którym jest tylko Home.

Nie widzę w tym celu poza stratą czasu, ale proszę bardzo.

Próbowałem.
Pobrałem ze strony M$ Windows i później zostawiam tylko jedną wersje systemu (w skrócie).
A i tak po instalacji jest wersja Pro.

W Lenovo w biosie mam opcje w której mogę wybrać : Win7, Win8 i other (inne).
Jak wybiorę other mogę instalować np Windows 10 Pro ( fakt w wersji testowej i do tego wystarczy )

Powinien działać trick z edycją lub kasacją:

ei.cfg

Po co miałbym „wbijać sobie kolejny komentarz”? To po Twojej stronie ekranu leży problem zbyt ogólnego zadawania pytań.

Inni w jakiś sposób starają się mi pomóc i za to im dziękuje a po pierwszym twoim komentarzu mam wrażenie że wbijasz kolejny komentarz .

Myślisz że nie próbowałem z ei.cfg i PID.txt ?

Dzięki.
Spróbuję jeszcze usunąć wszystkie wersje zbędne i zobaczę.

Można jeszcze spróbować w inny sposób: za pomocą MSMG Toolkit można fizycznie usunąć wszystkie wersje Windowsa z instalki oprócz Home.

Pytanie jak zachowa się później instalator podczas kolejnej instalacji systemu, czy domyślnie będzie instalował wersję Home czy wersję Pro. Dla pewności przed usunięciem wersji Home i ponowną instalacją wersji PRO wyrejestrowałbym klucz z systemu.

Pro bo masz w BIOSIe/UEFI klucz. Jeśli chcesz aby pytał, to trzeba zmodyfikować UEFI/BIOS.

Instalacja przechodzi normalnie tzn podczas instalacji wybieram Home i „Dalej” .

Windows instaluje się, po restarcie pierwszym itd i sprawdzeniu czy na pewno wgrał się Home w zakładce (powiedzmy) "Aktywacja " piszę Pro.
Myślałem że jeszcze przez to że internet czy coś ale to też nie bo nawet jak nie wpisze hasła do wifi i nie ma dostępu do sieci to i tak po instalacji itd jest Pro .

„czy domyślnie będzie instalował wersję Home czy wersję Pro”
Wydaje mi się że domyślnie instaluje się tylko Pro.

Szukałem w biosie opcji takiej jak w Lenovo i starym PC (z szafy ) ale nie widziałem np.:

Ta opcja nie służy do instalacji Home-Pro, tylko systemu niekompatybilnego z UEFI, np. FREBSD, czy starsze wersje Windows, lub Linux, które nie obsługiwały UEFI.

No wiem i chciałem wykorzystać wszystkie mi znane opcje :sweat_smile:

Nie napisałeś, że próbowałeś… I to jest mój ostatni post w tym wątku :wink: