FUJITSU-SIEMENS SCENIC E620 Komputer szwankuje!

Witam.

Posiadam komputer FUJITSU-SIEMENS SCENIC E620 http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupp … icE620.htm

Kilka dni temu zainstalowałem w nim tuner TV Pinnacle 300i. Oglądałem TV do wieczora, wyłączyłem komputer. Rano przy próbie włączenia komputer reagował szumem wiatraków na pełnej prędkości (zwykle wieje tak chwilę i zwalnia bo ma odpowiednie czujniki), paleniem się diod jak to bywa zwykle i to wszystko, nawet monitor się nie uruchamiał (mianowicie nie dochodzi sygnał z wyjścia zintegrowanej karty graficznej).

Po dniach kombinacji, rozkręcania, dotykania, grzebania dopiero dziś komputer mi się uruchomił. Uruchomienie to nie jest jednak proste i nie powinno tak być. By zadziałał muszę kilkanaście albo i więcej razy wyłączać zaislacz i włączać go z powrotem po czym próbować uruchomić. Zwykle kończy się jak wyżej opisałem, tylko raz na jakiś czas się włączy jednak po załadowaniu biosu (dłuższym niż zwykle) i dwukrotnym pisku głośniczka). Nie trwa to długo bo po ok. 30-60 minutach wyłącza się i akcję muszę zaczynać od nowa.

Odnośnie karty TV to po podłączeniu kabla od kablówki monitor migotał (jakieś zakłócenia). Nie wiem czy to jest powodem problemu ale wspominam o tym by jak najlepiej naświetlić przypadek.

Jeśli ktoś potrafił by pomóc proszę o wypowiedzenie się.

Pozdrawiam.