Fujitsu simens nie włącza się

Witam

Odpalam mojego lapka FS pa 2548 dysk staruje i zamiast dźwięków Visty słyszę głośniczek :frowning: Jeden długi dwa krótkie. Prawdopodobnie coś z grafiką. Facet w serwisie stwierdził, że to coś z płytą główną i nie opłaca się naprawiać. Wydmuchałem sprężonym powietrzem wnętrze lapka i już nie ma pisków. Po włączeniu dysk pracuje (miga dioda), cd także ciągle pracuje. Ale matryca nie reaguje nawet diody nie świecą. Niewiem co go może "boleć’. Dodam, że wymieniane były ramy. W standardzie są dwie kości po 1 giga. Została jedna wyjęta i włożona dwu gigowa.

Czy możesz sprawdzić czy startuje na poprzedniej konfiguracji RAM?

Właśnie dopiero w niedziele odzyskam starą kość. Ale po wyjęciu ramu całkowicie wydawał sygnały ostrzegawcze:)

to akurat norma … tak płyta główna sygnalizuje błędy … sekwencja dźwięków wskazuje na problem … wyjmij tę 2 gb i zobacz czy ok … jeśli nie wystartuje zamień 1 gb miejscami w bankach pamięci

Już też to sprawdzałem i jest tak samo jak na początku, tzn miga dioda od dysku, cd i wiatraki pracują

Dodane 25.02.2011 (Pt) 20:46

sorki pomyłka piszczy jak na początku tzn raz długo dwa krótko

Dodane 25.02.2011 (Pt) 20:52

teraz w każdej konfiguracji ramu piszczy

Ekran jest martwy … hmmmm no to albo faktycznie padła płyta główna ( niekoniecznie ) albo podwiesił się BIOS ( prawdopodobne) albo przez działanie sprężonym powietrzem wypięła się taśna sygnałowa do ekranu ( szansa jeden na sto ) ale nie wykluczysz bez rozbierania lapka :smiley:

Podpiołem lapka pod TV wyjsciem dvi i tez zero wyświetlania na TV więc chyba taśma i marskość matrycy można wykluczyć

zostaje restet Biosu … masz manuala do niego ? jak nie to poszukam w necie

Piszczy niby jak na problem z grafą. Nigdy nie robiłem resetu boisu w lapku też bateryjke wystarczy wyciągnąć?

no chyba nie bardzo … ma gdzieś Gadzina podtrzymanie … masz Manuala czy szukamy ?

Właśnie nie mam, a co konkretnie szukać tak szczerze nie bawiłem się biosem i rozbieraniem lapków

Manual (instrukcja obsługi) podpowie jak zresetować BIOS … albo inaczej wyjmij baterię na 10 min oczywiście bez zasilania zewnętrznego … jak nie pomoże Manual raczej niezbędny

ok :slight_smile: Instrukcje mam ale nie przysobie, niesety dopiero jutro będe miał do nich dostęp zostały w pudle:(

w takim razie pisz na GG postaram się pomóc a ewentualne rozwiązanie problemu przeniesiemy Tutaj ku Potomnym … pozdrawiam