Fujtisu Siemens - Windows 7 - Rozwiąż wymianę Baterii

Witam, mam następujący problem:

beztytuuiuiy.png

Uploaded with ImageShack.us

Zaznaczam że na Windows Vista i XP wszystko działało… może dlatego że sterowników od baterii nie zainstalowałem ( jeśli w ogóle takie są )

Laptop działa bez ładowarnia ale wtedy miga krzyżyk nad baterią… bla bla bla :frowning: proszę o pomoc !

Laptop to:

Fujtisu Siemens Amilo Li 1718

Intel Celeron M 1.6 Ghz

2Gb Ram DDr2 667Mhz Crossair

80Gb dysk sata

Ati Radeon X200 256mb

W odpowiedzi na pojawiające się doniesienia o problemach z bateriami pod Windows 7, Microsoft poinformował, że wina nie leży po stronie systemu.

Użytkownicy laptopów skarżyli się, że po instalacji Windows 7 żywotność baterii w ich komputerach spadła. Otrzymywali oni komunikat, że bateria wymaga wymiany. Microsoft wraz z producentami sprzętu zaczął weryfikować te przypadki i doszedł do wniosku, że baterie w laptopach w których pojawiał się komunikat rzeczywiście wymiany wymagały. Udało się też zaobserwować, że komunikat jest obecnie rzadszy niż podczas testów Windows 7. Wynika to z tego, że wtedy częściej był instalowany na starszych komputerach a teraz często jest preinstalowany z nowymi komputerami.

Informowanie o złym stanie baterii jest nową funkcją Windows 7, której nie było w poprzednich wersjach systemu. Użytkownicy XP czy Visty nie widzieli więc żadnych systemowych komunikatów o stanie baterii. Funkcja ta odczytuje aktualną pojemność w watogodzinach, zwracaną przez firmware baterii. Jeśli jest ona o 60% mniejsza od pojemności nominalnej, Windows informuje użytkownika.

Źródło: Dobreprogramy.pl