Full HD w 3D

Witam,

chciałbym przetestować nowy telewizor i poszukuję próbek do ściągnięcia, które pozwoliłyby sprawdzić, czy sprzęt obsługuje 3D w Full HD. Chodzi o próbki nagrań stereoskopowych w rozdzielczości 3840x1080px lub 1920x2205px.

Plik jest odtwarzany tylko na odbiornikach TV z obsługą 3D FULL HD

Pobierz przez IE

http://www.worldserve.de/projects/samsu … ild-3D.mpo

Jaki masz TV :?:

Niestety TV nie widzi pliku MPO. Na komputerze zajął się tym system nVidia 3D Vision. Mój TV to SAMSUNG EU46D6500.

SAMSUNGi D6000, D6500 i D6750 nie odtwarzają 3D Full HD. Dopiero D7000 odtwarza 3D Full HD.

Zresztą niezła afera z tym wyszła bo cały czas SAMSUNG umieszczał logo 3D Full HD na kartonach, stronach internetowych itd. a teraz koreańce nabrali wody w usta i milczą.

SAMSUNG POLSKA coś tam bełkocze o zgodności z 3D Full HD ale prawda jest taka, że rozdzielczość materiału Full HD po przełączeniu na 3D spada o połowę.

No cóż. Płakał nie będę bo i tak różnicy nie widzę, ale przyznam że SAMSUNG ma najgorszą informacyjnie stronę internetową. Żadnych konkretów, same głodne kawałki marketingowe, wyszukiwarka FAQ albo nic nie zwraca albo zawsze te same wyniki. Nawet nie da się sprawdzić czy dysk 2TB pod USB będzie widział w całości.

Dziękuję za informacje, których producent mając klienta za idiotę nie publikuje.

Jeśli nie chcesz się dołować to nie czytaj tego co jest pod tym linkiem :wink:

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/72 … wanie.html

Nie dołuję się, bo u mnie nie ma opisanych problemów. Nawet z drugiego w kolejności od dołu pakietu Cyfry+ (bez HD) obraz jest bardzo dobry. Nie ma szumów, obraz się nie przycina. Może koleś przesadził z poziomem ustawień ulepszaczy. Niektórzy muszą włączyć co tylko firmware oferuje, a później jest kupa. Te wszystkie opcje są po to aby korygować obraz w zależności od filmu, a nie powłączać wszystko na raz i czekać na cud. Co do czerni to telewizor oferuje dynamiczne podświetlenie, które na ogół sprawuje się dobrze, ale w niektórych filmach może drażnić. Na szczęście można je wyłączyć. Jeśli człowiek z przedstawionego przez Ciebie wpisu na forum oczekuje po LEDzie takiego obrazu jak po plazmie to powinien się przebadać. Co do okularów, to do kogo ma pretensje że się nie ładują? Ja sprawdziłem to przed zakupem i byłem tego świadomy wypełniając przelew.

Nie ma TV bez wad, a podając Ci linka miałem na myśli tylko i wyłącznie informacje dotyczące 3D Full HD.

Mam SHARP’a 46’ 830E i telewizor łyka ten plik MPO bez problemu ale i tak 3D nie oglądam bo nie lubię jak coś mi migocze przed oczami :wink:

Ja zauważyłem migotanie w 3D kiedy włączyłem film 3D, podczas gdy miałem TV w pomieszczeniu doświetlanym świetlówką. Aktualnie TV stoi w salonie, który oświetlany jest w głównej mierze LEDami oraz kilkoma halogenami i problem zniknął. No ale w kinie 3D nikt nie świeci po oczach dodatkowymi światłami :wink:

No cóż, Ja mam bardzo czuły i wrażliwy wzrok.

Jak tylko pokazały się w sklepach kineskopowe telewizory 100 Hz to od razu kupiłem bo na zwykłym 50 Hz widziałem migotania obrazu.

Takie migotania powoduje u mnie bul głowy także 3D migawkowe to nie dla mnie. Myślałem nad zakupem LG z 3D pasywnym ale tak naprawdę nie mam parcia na 3D

Zależało mi tylko na dobrym obrazie i matowej matrycy.

Pozdrawiam

Każdy wybiera to co mu odpowiada :slight_smile:

Otóż TO :idea:

Jeden woli córkę, a drugi teściową :lol:

Też miałem kupić D6500, D6750 lub D7000 ale mam za dużo słońca w pokoju, a lustrzana matryca w Samsungu za bardzo odbija światło.

W pokoju z oknem na północ pewnie problemu by nie było.

Problem jest z oknem na każdą stronę świata, bo i tak kontrastuje z jasnością, a właściwie brakiem jasności ścian. W moim przypadku to jednak nie ma znaczenia, ponieważ przy telewizorze siąść mogę tylko sporadycznie i to wieczorem. Pozostałym członkom rodziny oglądanie tego co oglądają nie przeszkadza, bo jestem jedynym który lubi się delektować obrazem :slight_smile: