Fullscreen w starych grach

(Spider103) #1

Witam. Mam pytanie jak zrobić fullscreen w starych grach? np Black & White. W trybie zgodności wybierałem "zgodność z np Win 98" ale to nie pomagało dalej odpalało sę w pełnym ekranie ale w środku był mniejszy ekranik...jak to zrobić aby było tak ja oryginalnie czyli FULLSCREEN? Pozdrawiam

(Jusko) #2

Większość starych gier nie jest dopasowana do obecnych standardów rozdzielczości co powoduje, że nie wyświetlają się na pełnym ekranie, gdyż nie obsługują aż tak dużych rozdzielczości. Ja mam tak przykładowo z Need for Speed: Carbon czy Deus Ex: Invisible War (czarne paski po bokach). Znak czasów.

(Spider103) #3

Czyli nic z tym się nie da zrobić?

(Jusko) #4

Nieszczególnie :slight_smile: Do niektórych gier istnieją fanowskie patche HD lub dostosowujące, ale tylko do niektórych. To znak czasów - siłą rzeczy gra robiona lata temu i mająca np. maksymalną rozdzielczość 1024x768, będzie posiadać czarne pasy na np. laptopie, którego rozdzielczość to 1366x768.

(funbooster) #5

Spróbuj w ustawieniach karty graficznej znaleźć "skalowanie urządzenia wyświetlającego" lub coś w tym stylu.

Ja gram np w quake 3 na 1024x768 i nie mam czarnych pasów na laptopie (1366x768) :wink:

-- Dodane 25.05.2012 (Pt) 19:59 --

Możesz też spróbować z kombinacją klawiszy ctrl+alt+f11

(Jusko) #6

Zależnie od karty, a raczej sterowników. Ja przykładowo w ustawieniach karty Intela mam to (pewnie Ty też), ale nie mogę tego zmienić, zachowane jest skalowanie, ale nie mogę przykładowo odznaczyć tej opcji.

(Spider103) #7

Witam ponownie.. dziękuję za pomoc już rozwiązałem problem oto rozwiązanie dla innych mających taki sam problem: na początku zmienić rozdziałkę na 800x600 następnie W karcie graficznej (ja mam Radeona ) zmienić skalowanie na "pełny ekran" następnie zmienić rozdziałkę na normalną "zalecaną" i odpalić grę :slight_smile: wszystko będzie Fullscren!!>

Podsumowując:

Opcja skalowania dostępna jest tylko dla starych lub niestandardowych rozdzielczości wystarczy zmienić rozdziałkę i włączyć skalowanie i potem wrócić na starą rodzielczosć i komputer zapamięta "to skalowanie" dla starszych grafik w grach np 800x600. Kombinowałem z tym 1h i wszystko wyjaśnione..jeszcze raz dzięx za pomoc i serdecznie pozdrawiam :slight_smile: