Funbox 6 i kiepski transfer po kablu

Jest sobie taka sytuacja. Funbox 6 na łączu 600Mb/s. Przychodzę z telefonem i laptopem. Podłączam się telefonem po Wifi 5Ghz i mam 500-550Mb/s. Podłączam się kablem do lapka i mam 250-300Mb/s. Sprawdziłem 2 fabrycznie zarobione kable cat5, cat5e (ok 1metr), jeden 10 metrowy cat5e, też fabryczny. Na wszystkich to samo. Laptop, którym się podłączam ciągnie 1Gb/s, testowane na innym routerze, gdzie uzyskuję transfer pomiędzy dwoma PC’tami po HTTP w okolicach 800Mb/s (jeden PC’et serwuje plik po HTTP, drugi pobiera).

Po połączeniu po LAN’ie Funboxa z Access Point’em to samo. Na WiFi 5Ghz serwowanym przez Access Point max 300Mb/s

Ale czy ustanowił połączenie z routerem 1Gb/s pełny duplex? Czy wyłączyłeś WIFI? Może z jakiejś przyczyny idzie po WIFI zamiast po kablu? Może masz coś ustawione w samym routerze, Funboxy były co prawda zawsze biedne bardzo w opcje, ale może coś tam jest włączone.

Jest 1Gb/s pełny duplex. Fakt, panel bieda (przyzwyczajam się do Router OS i teraz wszystkie panele bieda;) ) ale akurat tą informację można znaleźć. Przy testach po kablu wyłączałem WiFi w laptopie, wyłączałem wszystkie inne kable z Funboxa itp. Przetrząsnąłem wszystkie opcje i nie widzę nic podejrzanego. W wolnej chwili zrobię jeszcze test transferu z portu USB. Gdyby z pendrive szło w granicach 1Gb/s to by był dopiero numer.

Zawsze możesz go jeszcze zresetować, Funboxy zawsze miały masę błędów, może coś tam zostało po jakiejś aktualizacji.

Depnę mu ‘ustawienia fabryczne’ przy okazji testów transferu z USB.