Funbox + Dysk USB - nie odczytuje wszystkich folderów

Podłączyłem dysk 1TB do Orange Funbox 2.0 i po kolei zgrywam na niego wszystkie płyty CD.
(spokojnie się zmieszczą w mp3)

Wczoraj włączyłem - Lista folderów zakończyła się na U.
Dodałem kilka płyt, dziś już jest tylko do T.

Ten sam problem jest w Windows Explorer i aplikacji Yamaha MusicCast,
więc nie dotyczy to systemu ani przeglądarki.
Problem jest w samym Funbox lub na dysku.
Jak to poprawić, aby dostępne były wszystkie foldery?

Można wyjąć dysk i podpiąć do kompa bezpośrednio? Sprawdź tak i napisz.

Oczywiście, w ten sposób dodaję nowe pliki i foldery.
Gdy jest podłączony do PC, to wszystkie foldery są widoczne i dostępne,
tylko nie mam wtedy dostępu z aplikacji MusicCast na Androidzie, a na tym najbardziej mi zależy,
żeby włączyć muzykę, gdy na przykład idę spać lub się budzę :wink:

Kiedy dysk jest podłaczony do Funboxa, mogę kopiować z niego do komputera,
ale nie w drugą stronę, nie mogę nic na niego dodać, usunąć ani przenieść plików.
To chyba dlatego, że jest to serwer i działa w jedną stronę… (?)

Przed podłączeniem do serwera (do Funboxa) muszę jeszcze usunąć plik media_db.csp,
w którym są spisane wszystkie pliki, ścieżki i inne metadane.
Ten plik tworzony jest na nowo po podłaczeniu do Funboxa.
Gdybym go nie usunął, to foldery by były zduplikowane.

W momencie usunięcia plik media_db miał 6174 KB
i ostatnim zapisanym utworem był właśnie jeden z ostatnich plików, z folderu na literę T.
Czyli, to ten plik nie jest tworzony do końca.
i nie powoduje tego jakiś uszkodzony plik, dlatego że wczoraj czytał do litery U, a wcześniej do końca Z.

Teraz dodam kilka nowych albumów, podłączę do Funboxa, poczekam z godzinę, aby wszystko zindeksował,
i sprawdzę rozmiar pliku i w którym miejscu się zatrzyma.

Jaki protokół? Ten. Po jakim protokole podłączasz się do serwerka z np. PC? SAMBA, FTP, czy inaczej? Jajca mogą powodować też uprawnienia odczytu i zapisu. Zainstaluj jakiś menedżer plików na Androidzie lub iOS i podmontuj tego Funboxa w smartfonie lub tablecie. Na Androida polecam Płatnego i polskiego Solid Explorers.

Łączy się przez http, standardowo dla Orange, to jest adres http://192.168.1.1
ale tutaj widzę, że problem nie jest w połączeniu, tylko w pliku, który indeksuje wszystkie pliki na dysku.

Oprócz muzyki, na tym dysku jest także Huawei Backup, pełna kopia aplikacji i danych ze smartfonu.
Kopia jest w osobnym folderze, to są tysiące małych plików,
ale na szczęście Funbox nie zapisuje zawartości tego folderu do pliku danych.
Czyli kopia nie powinna mieć znaczenia.

Dodałem kilka folderów z muzyką i zmieniłem nazwę folderu z Music na AudioFiles - żeby folder z muzyką był powyżej HuaweiBackup.

Kopia Huawei nie jest indeksowana, chyba dlatego że nie ma przyznanych uprawnień WMPNetworkSvc - tak zalecał producent - aby główny folder z muzyką, przed podłączeniem do serwera, otworzyć w Windows Media Player i dodać do biblioteki Muzyka…

A może to nie Funbox, tylko Windows indeksuje te pliki? (dysk jest dodany do Windows jako lokalizacja sieciowa).
Dopóki dysk jest w komputerze, plik indeksu nie jest tworzony (ja go kasuję ręcznie), dopiero po podłączeniu do Funboxa ten plik media_db.csp jest tworzony.
To mogę sprawdzić podłączając dysk przy wyłączonym komputerze. Następnym razem. Teraz jest włączony, nie chcę mu przerywać.
Na razie lista jest do litery K, ale już widzę, że L się pojawia, czyli operacja w toku.
Ciekawe czy tym razem zindeksuje foldery do końca.

Skoro masz w systemie podmontowany ten serwer, pewnie to SAMBA, to po choinkę otwierasz jeszcze przeglądarkę i adres IP serwera? Solid Explorer na Androida obsługuje SMB, więc powinieneś moc tam też to zamontować. Biblioteka i WMP w 2024? Skoro masz mnóstwo plików muzycznych, to po 0ristu je zagraj na serwer, pogrupuj ręcznie i będzie git. Windows Media Player moin zdaniem teraz nie ma racji bytu. W ogóle on jest w Win11?

Tak.

WOW! To pewnie trzeci soft do wywalenia, poza WordPadem i Monitorem Kroków. :smiley:
Wersja? Pewnie WMP 11.

Cytat
to po choinkę otwierasz jeszcze przeglądarkę i adres IP serwera?

Dysk automatycznie pojawia się w oknie Komputer, i w ten sposób mogę przeglądać foldery i włączać pliki. Ale też tylko do końca listy zindeksowanej w pliku media_db.csp, dalszych nie widzi.

A teraz istotne sprawy.

Przeniosłem część folderów poza główny folder, może utworzy dla nich osobną listę.
A skąd. Dalej ucina w tym samym miejscu.
To tylko od tego pliku media_db.csp zależy zdalny dostęp do dysku.
W tej chwili to jest w połowie T, ale gdy dodam więcej, pewnie utnie pod koniec S.
Dzwonię na infolinię orange - trzech konsultantów, nikt nie ma pojęcia dlaczego plik jest ucinany.

Myślę o takim rozwiązaniu (tymczasowym).
Przenieść część folderów (z początku, na przykład od A do D) do komputera.
i niech utworzy listę od E do Z.
Przenieść plik do PC.
Dodać początkowe foldery.
Utworzy nową listę, od A i gdzieś utnie.
Połączyć oba pliki w jeden
Ustawić plik na Read Only.

To prowizorka, bo kiedy dodam jakikolwiek plik, to już bym musiał ręcznie aktualizować listę.

Windows Media Player nie ma tu znaczenia.
Przy wyłączonym PC lista też jest tworzona, czyli winny jest Funbox.

Solid Explorer na Androida obsługuje SMB
Wypróbuję, ale jeśli on czyta tylko plik indeksu, a nie zawartość dysku, to nic nie pomoże.