Funkcja MATRIX w Logitech x540

hej:)

Wyżej wymienione głośniczki mają funkcje matrix i chciałbym wiedzieć czy słuchacie muzyki z wyłączoną tą funkcją czy może raczej z wyłączoną…Mi się wydaje że gdy jest ona wyłączona i działają tylko satelity przednie i subofer to dźwięk jest troszeczke głuchy ,natomiast gdy jest ona włączona i działają wszystkie głośniczki to dźwięk jest lepszy troszke:P

Co WY o tym sądzicie??

jak dla mnie funkcja martix przydaje się tylko przy stereo np odtwarzacz mp3

No prosze bo u mnie jest inaczej…przy włączonej funkcji matrix grają mi tylko przednie głośniki a kiedy wyłącze ten tryb to grają wszystkie głośniki.

no wiec tak: co do funkcji matrix to ja uwazam ze lepsza muzyka jest bez niej bo lepszy bass. ale to ze bez niej nie dzialaja wszystkie glosniki wskazuje na to ze zle podlaczyles lub ustawiles glosniki. podlaczenie jest proste(kolor do koloru) wiec zakladam ze to zrobiles dobrze. ale ustawienie… przy przwidlowym ustawieniu karty dzwiekowej bez wzgledu na to czy matrix wlaczony czy nie dzialaja wszystkie glosniki. po prostu w narzedziu karty dzwiekowej musisz ustawic funkcje nie 2 ale 5.1 glosnikow. podstawa w tych glosnikach jest oczywiscie 6-kanalowa karta muzyczna. jesli ja masz powiem jak ustawic. ja np mam plyte glowna asrock i karte dzwieku zintegrowana na plycie. wchodze w panel sterowania wchodze w “cmi audio config” i z 2 przestawiam na 6 glosnikow. i wszystko gra :wink: POZDRAWIAM.