Funkcja ReadyBoost nie może użyć urządzenia

Witam,

mam 1Gb Ram i Windows 7 32Bit, wiem, że w tym systemie jest taka funkcja jak ReadyBoost, która jest rozszerzeniem pamięci RAM. W moim przypadku ta funkcja nie działa, gdyż po próbie jej uruchomienia pojawia się komunikat "To urządzenie nie ma charakterystyki wydajności itd; " wiem, że to zależy od szybkości pendreiwa, ale słyszałem, że można w rejestrze systemowym zmienić parametry tego pendraiwa, ale ja nie mogę nigdzie znaleźć jak to zrobić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Podpinasz pendraka > zakładka Readyboost na pendraku > zaznacz aby nie testowano ponownie tego urządzenia > Odpinasz pena.

Regedit :HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows NT/CurrentVersion/EMDgmt

Znajdujesz swoje urządzenie i zmieniasz:

Device Status na 2

ReadSpeedKBs na 1000

WriteSpeedKBs na 1000

Podpinasz pena > Readyboost > Użyj tego urządzenia.

Dziękuję bardzo ale dalej mam problem ,gdyż wszystko robię tak jak Pan napisał lecz nie mam w rejestrze folderu EMDgmt tylko folder EMDMgmt , kliknąłem na swoje urządzenie tam było tylko Device Status, ale nie byłoreadSpeedKBs i WriteSpeedKBs

W opcji ReadyBoost nie mam funkcji, żeby wyłączyć testowanie ponowne tylko jest testuj ponowni

Proszę o pomoc

O to chodziło, moja pomyłka.

Nie ma żadnego pola do zaznaczania ? Pokaż zrzut tego okna + zrzut z

oto link do zrzutu do readyboost

adi1995.cba.pl/ReadyBoost.png

image_id: 5850

oto link do zrzutu regedit

adi1995.cba.pl/regedit.png

image_id: 5851

Pendrive nie nadaje się za bardzo do zastępowania RAM.

Po pierwsze jest za wolny a po drugie ma ograniczoną ilość operacji zapisu.

ReadyBoost ma przeznaczenie przyśpieszenia pracy systemu.Zapisywane są na pendrive tymczasowo niewielkie porcje danych.

Pendrive ma szybszy czas dostępu niż dysk twardy, ale jest od niego wolniejszy jeśli chodzi o większe pliki.

Masz mało pamięci RAM i kiedy ta pamięć jest zapełniona to część danych zapisywana jest na dysku twardym co powoduje spowolnienie pracy całego systemu.

Urządzenie jest zdyskwalifikowane permanentnie jak widać…Jedyna sensowna opcja to dokupić min 1GB pamięci RAM , ewentualnie użyć urządzenia o wydajności min 2,5 MB/s dla odczytu / 1,75 MB/s dla zapisu.

Aha, szkoda, bo ja nie mogę dokupić ramu, gdyż mój komputer obsługuje tylko 1,5 Gb, może jednak zainwestuję w szybszego pendreiwa i wtedy ten ReadyBoost mi zadziała

Bardzo dziękuję za pomoc

Zdziwiło mnie takie ograniczenie zacząłem szperać.

Twoja płyta obsługuje 2 GB DDR266 !.

Nie podałeś rewizji swojej płyty więc podam obie specyfikacje.

Rev. 1.x

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8siml/

Rev. 2.0

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-8siml_20

No tak wiem, że 2 Gb obsługuję, ale ma sloty uszkodzone i max mogę mieć tylko 1,25Gb

Płytę główną mam Rev. 2.0