Funkcja Turbo w Operze - problem z działaniem

Siemka. Pobrałem przeglądarkę Opera w wersji 12. Funkcję Turbo mam włączoną. Ale po wejściu na niektóre strony www z materiałami video nie odtwarzają się one, co najwyżej jakaś reklama tam mignie. Ładowanie trwa bardzo długo i w końcu nic się nie ładuje. A powinno przecież szybciej niż zwykle.

Zauważyłem też , że gdy wyłączę funkcję to ładowanie stron jest - wolno co prawda, ale jest. Natomiast po włączeniu funkcji paradoksalnie już nie.

W info o Operze mam nie załadowanej wtyczki XHTML+Voice - czy to może być przyczyną tej blokady i braku działania funkcji Turbo?

Jeśli nie to - co w takim razie wie ktoś ?

Funkcja turbo służy do maksymalnego odchudzenia strony - przechodzi przez serwery Opery gdzie jest odchudzana ze wszelkich zbędnych obiektów (flash) i kompresowana jest grafika. MA to na celu obniżenie ilości przesyłanych danych na łączach o MAŁEJ przepustowości i w przypadku kiedy jesteś rozliczany na podstawie transferu (czyli zgrubsza połączenia mobilne). Korzystanie z Turbo na szerokopasmówce mija się z celem i jest niezgodne z intencją autorów tej technologii

Wtyczka XHTML+Voice służy do sterowania głosem, dźwiękowym powiadamianiu i czytaniu na głos tekstu.

Nie ma to nic wspólnego z Opera Turbo.

Czasem, w pewnych warunkach, lepiej sprawdza się od Opery Turbo dodatek/rozszerzenie o nazwie Opera AdBlock.

Pobrałem Operę kilka dni temu, nie znam tej przeglądarki a chcę mieć dobrze działającą funkcję Turbo , próbowałem to jakoś samemu skonfigurować, ale bez oczekiwanego efektu.

Łącze mam raczej wolne bo 0,5-1Mbs przepływności, i sporo problemów z odtwarzaniem materiałów video.

Dlatego pytam ponownie gdzie i jakie opcje ustawić aby funkcja ta działała poprawnie na wszystkich stronach z grafiką video (z komponentem flash), ale nie tylko przecież ?

Wspomniane rozszerzenie _ Opera AdBlock _ obsługuje chyba tylko blokowanie zbędnych reklam i spamu, ale dobrze skądinąd ten dodatek też mile byłby u mnie widziany.

Ale mi chodzi o przyspieszanie wolno wczytujących się stron www, zwłaszcza zawierających materiały video np strona tvp.pl właśnie z uwagi na wolne łącze.

Już Ci ktoś wyżej napisał, Turbo służy do kompresowania obrazków -> ograniczenia transferu danych.

Nie przyśpieszy wczytywania filmów.

No nie tylko nie przyspieszy, ale wręcz przeciwnie tylko jakby zwalnia lub nie wczytuje w ogóle.

W odróżnieniu od trybu wyłączonego Turbo.

Turbo mam włączoną, jednak na moje oko niespecjalnie szybko wczytuje ona strony.

Ale może to się bierze stąd, że mam ją od bardzo niedawna i jeszcze wszystkiego nie poustawiałem jak należy.

Jeśli ktoś chciałby i mógł mi jeszcze w tym poradzić proszę bardzo.

Turbo Ci nie poprawi odtwarzania wideo. Nie do tego służy i niczego takiego nie potrafi. A i do ustawiania tam nic nie ma.

Czyli w Operze nie ma w ogóle takiej opcji przyspieszania video tak ?

A dlaczego przy włączonym Turbo w Operze strony tvp.pl nie ładują się w ogóle, natomiast przy wyłączonym tak ?

Jeśli chodzi o wspomniany dodatek Opera Adblock to w czym on mógłby mi być pomocny ?

Tu masz linka

http://my.opera.com/weep86/blog/optymal … e-opery-11

poczytaj i walcz