Funkcja typu "Power On Keyboard" w BIOS'ie - Bezpieczne?

Witam,

Z ciekawości zacząłem przeglądać instrukcję do mojej płyty głównej. Znalazłem tam funkcję włączania komputera za pomocą klawiatury. Wiem, że podobne tematy były, ale tutaj jest zupełnie inna sprawa dotycząca tej funkcji. Otóż o tej funkcji szukałem w Google’ach i widziałem przypadki, że funkcja ta działa, ale zaniepokoiłem się, gdy gdzieś zobaczyłem coś typu “Włączenie tej funkcji może spowodować niemożnośc uruchomienia komputera za pomocą przycisku na obudowie (wtedy można tylko za pomocą klawiatury)”. Czy takie coś może się stać w wypadku mojej płyty głównej? Proszę o odpowiedź.

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2C

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

(resztę konfiguracji znajdziesz w podpisie)

Klawiatura jest podłączona do wtyczki PS/2 (w instrukcji piszą, że klawiatura musi być typu PS/2, żeby funkcja ta działała).

PS. Oczywiście ten, kto ma tą funkcję w BIOS’ie niech przetestuje i powie mi, czy to rzeczywiście działa. W ustawieniach BIOS’u w moim komputerze taka funkcja (włączanie kompa za pomocą klawiatury).

Nie. To akurat bzdura. Zupełnie spokojnie możesz włączać komputer z klawiatury lub przyciskiem zasilania

Moja klawiatura Easy touch ma działająca na XP i na W7-32 funkcję Power,jest podpięta pod USB,żadnych problemów.Mam taki sam BIOS,w menadżerze figuruje jako Urządzenie kompozytowe USB.Równocześnie działa funkcja Start/Zamknij,Uruchom itp…Działa też przycisk na obudowie.Oryginalna wtyczka była na PS/-2,czy USB ? Masz przejściówkę ?

Nie, nie mam przejściówki, klawiatura ma oryginalną wtyczkę PS/2. Dziękuję wszystkim za pomoc, funkcja działa bez zarzutu!