Funkcja w Excelu

Jak w jedną komórkę wstawić kilka funkcji jeżeli?

OTy ->KOSZ

=jeżeli(A1=1;jeżeli(A2=2;0;1);0)

Tu masz przykład zapętlenia dwóch funkcji “jeżeli”. W jednej komórce możesz zapętlić tę funkcję (o ile dobrze pamiętam) do 4 razy.

Jeszcze jedno pytanie. Jak zapisać w tej formule pewien przedział od… do… ( od jakieś liczby do innej)

Przedziały komórek definiujesz podając pierwszą i ostatnią komórkę przedziału oddzielone dwukropkiem. Np A1:A10

Chodzi tutaj o przedział liczbowy a nie o przedział komórek.

Jeśli na przykład sprawdzasz czy wartość komórki A1 jest w przedziale od 0 do 50 i wtedy w komórce z formuła ma być 1 albo 0 to możesz osadzić wewnątrz funkcji “jeżeli” funkcję “oraz” i wtedy formuła będzie wyglądała tak:

=jeżeli (oraz(A1>0;A1<50);1;0)

tylko przy wpisywaniu formuły

=jeżeli(A1>2:A1<50);"5"

to wychodzi mi błąd co mam zrobić?

Bo źle wpisałeś.

Informacja Farala dotyczy czegoś innego.

Zrób tak jak ja napisałem.

wpisałem kilka takich funkcji i wyskakuje mi błąd że jest zbyt dużo argumentów. co z tym zrobić bo muszę mieć kilka takich w jednej komórce

Nie bardzo rozumiem. Podaj jakiś przykład tego co chcesz zrobić :?

np. z danej liczby mam podać przedziały z których ma wyjść dana cyfra. tych wyników musi być 5 w jednej komórce

dzięki za pomoc

problem rozwiązany

Z tego co wiem, to niemożliwe jest wyświetlenie kilku wyników działań w jednej komórce.

Fajną funkcją jest “=suma.jeżeli” jeśli chcesz się przekonać jak działa, mogę wysłać przykładowy pliczek. Plik utworzony w OOo.